تور 5 روزه انزلي گردي
1395/05/21
806
بازدید

همزمان با برگزاري جشنواره لاله هاي تالابي " تورانزلي گردي " به مدت 5 روز برگزار مي شود.


مسافرت كنید تا تندرست بمانید و روزی كسب نمایید. (پیامبر اكرم (ص))

شهرداري بندرانزلي سال گذشته براي اولين بار در جشنواره لاله هاي تالابي با برگزاري تور "انزلي گردي" به طور رايگان ، نقاط كمتر ديده شده شهر انزلي را در معرض تماشاي شهروندان قرار داد.

امسال نيز همزمان با برگزاري اين جشنواره تور انزلي گردي به مدت 5 روز از ساعت 5 الي 8:30 برگزار مي شود.

مبدا اين سفر درون شهري ، يادمان شهداي بندرانزلي در انتهاي بلوار قدس ، به نشانه احترام به شهدا ي جنگ تحميلي، شهداي گمنام و مدافع حرم مي باشد .

سپس تور به همراهي راهنما از بناي تاريخي حافظيه يا موزيك جيگا بار ديگر و اين بار با نگاهي ديگر بازديد مي كند.اين بنا در محوطه شهرداري قرار دارد و هر شخص انزلي چي بارها آن را ديده و شايد شنيدن تاريخچه آن برايش تازگي داشته باشد.

كليساي مريم مقدس مقصد بعدي است .اين كليسا در سال 1885 ميلادي (در دوره قاجاريه) با هزينه شخصي آواك ملك الله ورديان از ارامنه شهر بنا گرديده و مدرسه حضرت مريم واقع در محوطه آن تا پيش از زلزله سال 68 رودبار محل تحصيل دانش آموزان ارمني و مسلمان بوده.

سپس گردشگران سفر دريايي كوتاهي از اسكله به سمت زير پل خواهند داشت و به كاخ موزه نيروي دريايي ميروند.

در آلاچيق محوطه استراحت و پذيرايي مختصري انجام مي شود و نهايتا از آرامستان ممنوعه ارامنه بازديد مي شود .در این گورستان تعداد ۶۳۹ نفر از مهاجرین لهستانی که طی حمله سربازان نازی در سال ۱۹۴۱ از طریق بندر انزلی به ایران پناهنده شدند به خاک سپرده شده اند که این گورستان دومین گورستان بزرگ سربازان لهستانی در ایران است که اکثرا به علت بیماری و سختی راه جان سپرده اند و در شهرهای مختلف ایران به خاک سپرده شده اند . گورستان بندر انزلی بعد از تهران بزرگترین گورستان این افراد جنگ زده است که یادگاری هستند از اتفاقات تلخ جنگ جهانی دوم

گردشگران در سه روز گذشته استقبال بسيار خوبي ازاين سفر درون شهري داشتند و از اين اقدام شهرداري و شوراي شهر بسيار اظهار رضايتمندي نمودند  و خواستار تداوم و تكرار آن در ديگر ايام سال شدند.


گزارش تصويري روز اول

 

گزارش تصويري روز سوم