مراسم تجليل از خبرنگاران به مناسبت هفنه خبرنگار
1396/05/26
382
بازدید

به مناسبت هفته خبرنگار، موسي فكور، شهردار ومحمد رضا بديعي فر ، رياست شوراي شهر بندرانزلي نشستي با خبرنگاران و فعالان عرصه خبر در شهر بندرانزلي داشتند و ضمن تقدير و تشكر از زحمات ايشان گزارش عملكرد شش ماهه شهرداري و شوراي شهر را ارائه نمودند.


موسي فكور شهردار بندرانزلي در اين نشست خبري با اشاره به اينكه حدود 8 ماه است مسئوليت شهرداري بندرانزلي را بعهده دارند در خصوص فعاليت هاي فرهنگي ، ورزشي ، پروژه هاي فضاي سبز و فعاليت هاي عمراني  در اين مدت گزارشي به اصحاب رسانه ارائه نمودند .

وي با اشاره به توريستي بودن شهر بندرانزلي و وضعيت جوي اين شهر شش ماهه نخست سال را زمان مناسبي براي فعاليت هاي عمراني دانست و گفت تمام تلاش  ما اين بود كه پروژه هاي بزرگ  عمراني در شش ماهه نخست سال به انجام برسند.

 از جمله فعاليت هاي فرهنگي  در اين مدت جشن مبعث،جشن میلاد امام علی(ع)،همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی،همایش روز زمین پاک،جشن چله تابستان،جشنواره روز دریای کاسپین را مي توان نام برد.

فکور تولید بیش از ۱۲ هزار جعبه انواع نشا در فصل بهار و تابستان،ایجاد بیش از ۱۵۰۰ متر مربع فضای سبز از ابتدای پل گیلار،غنی سازی پوشش گیاهی در سطح شهر،احداث پارک قلم گوده به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع را از جمله اقدامات شهرداری بندرانزلی در حوزه فضای سبز عنوان کرد.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی در شهرداری بندرانزلی اذعان داشت: لوله گذاری در کانال های سطح شهر،جدول گذاری،اجرای کانال و ابرو،انواع کف پوش در پیاده رو،دیوار کشی،روکش آسفالت را از جمله اقداماتی بود که در حوزه عمرانی اجرا کردیم.

شهردار بندر انزلی آسفالت را نیاز و حق اولیه شهروندان انزلی دانست و افزود: امسال به اندازه چندین سال در بندر انزلی آسفالت کردیم.

فکور تصریح کرد: بیش از ۳۵ هزار مترمربع از معابر انزلی را آسفالت کردیم که کمتر از ۲ هزار مترمربع از آنها تخریب شد و برای نخستین بار آسفالت تراش به انزلی آوردیم.

وی با اشاره به اینکه ۳ شهید گمنام در انزلی مدفون هستند گفت: تکمیل یادمان شهدای گمنام بندر انزلی در دستور کار ما قرار دارد.

شهردار بندر انزلی احداث خانه کشتی،احداث ساختمان ستاد بحران و ساختمان جدید اداری آتش نشانی را از دیگر پروژه های در دست اجرا عنوان کرد.

فکور از افتتاح فاز اول پارک حاشیه رودخانه شنبه بازار(پارک شهید دوربین) در هفته دولت خبر داد و گفت: فضای حاشیه رودخانه شنبه بازار در گذشته جالب نبود و اکنون طرحی را تهیه کردیم و تلاش می کنیم در هفته دولت بهره برداری شود.

وی با اشاره به پروژه بازگشایی انتهای خیابان پاسداران گفت: این پروژه شامل احداث ساختمان،دیوار کشی،زیرسازی،آسفالت،جدول گذای،لوله گذاری و روشنایی است و حدود ۱۱ میلیارد ریال هزینه دارد.در پايان شهردار به برخي از سوالات خبرنگاران پاسخ داد و با تقديم هدايايي از ايشان تجليل بعمل آورد.