اجرای طرح تفكیك زباله از مبدا در انزلی و غازیان
۱۳۹۲/۰۳/۱۱

بازدید

     شهردار بندر انزلی از اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدا در انزلی و غازیان خبر داد .


سید تقی موسویان گفت : اجرای این طرح در منطقه ی زمین طیاره غازیان و در شهرک انصار الحسین انزلی آغاز شد .

وی همچنین به استقرار دو کانکس جهت تحویل زباله ی خشک توسط شهروندان اشاره کرد و اظهار داشت : دو کانکس  در انزلی ( کاسپین ) و غازیان (میدان مالا ) برای تحویل زباله های خشک از مردم در نظر گرفته شده است .

وی افزود : در راستای اجرای طرح مذکور در ابتدا اقدامات آموزشی را در بخش اول شامل جمع آوری کاغذ از ادارات و مدارس شروع کردیم و هم اکنون در صدد اجرای آن در سطح شهر می باشیم.

وی از مسئولان استانی ذیربط نیز خواست در این خصوص همکاری های بیشتری را با شهرداری بندرانزلی داشته باشند .

شهردار بندرانزلی در ادامه با بیان اینکه در طول 16 ماه گذشته شهرداری انزلی در خصوص ساماندهی زباله ، بیش از دو میلیارد تومان هزینه کرده است ، افزود :اقدامات صورت گرفته درسال گذشته بیش از سرفصل اعتباری درنظر گرفته شده بود .

وی سپس به جمع آوری محل دفن و دپوی زباله در بشمن ، روبروی هتل سفیدکنار که منظر و چهره ی زشتی را در این منطقه موجب شده بود ، اشاره  و تصریح کرد : شهرداری انزلی پس از انجام این کار ، اقدام به انتقال زباله به کارخانه ی کمپوست در خمیران و دفن پس سرندی ها در محوطه ی این کارخانه کرد که دیگر امکان چنین کاری وجود ندارد .

وی خاطرنشان کرد : به دفعات ازمحیط زیست خواستیم تا محلی را برای دفن پس سرندی ها و دپوی اولیه و انباشت موقت زباله برای ما تعیین کند که متاسفانه تاکنون اقدامی در این رابطه  انجام نداده است .

وی با بیان این مطلب که : انتظار می رود مسئولین ذیربط جهت رفع مشکلات موجود مکانی را جهت دفن پس سرندی معرفی نمایند و چنانچه همین روند ادامه یابد در آینده امکان جمع آوری زباله در سطح شهر وجود نخواهد داشت .