اجلاس شهرداران سراسر کشور نیمه اول سال 1389 برگزار می شود
۱۳۸۸/۱۲/۰۴

بازدید

نخستین اجلاس شهرداران سراسر کشور نیمه اول سال 1389 از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با حضور شهرداران 1080 شهر کشور برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، سید محمد جواد سجادی نزاد رئیس بنیاد فرهنگی،مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور صبح سه شنبه چهارم اسفند ماه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های خبری با بیان این خبر افزود :این اجلاس با هدف همفکری شهرداران سراسر کشور در موضوع مدیریت شهری و شهرداریها و ایجاد زیر ساختهای مناسب برای بحث و تبادل نظر در موضوعات چگونگی مشارکت مناسب شهروندان در برنامه های شهرداریها ، جایگاه شهرداریها در دولت الکترونیک ،تامین منابع درآمدی پایدار برای شهرداریها  و ایجاد رویکردهای جدید در حوزه فرهنگ  برگزار می شود .

وی افزود : در حال حاضر کمیته های مختلف این اجلاس در سازمان شهردایها و دهیاریهای کشور در حال طراحی  برنامه های مناسب برای این اجلاس سراسری هستند .

رئیس بنیاد فرهنگی،مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور همچنین برگزاری اولین جشنواره وبلاگ روستائی و  اولین جشنواره ادبی و هنری روستاها را از اقدامات سال آینده این بنیاد در حوزه روستاها با محوریت دهیاریها برشمرد که با هدف  معرفی جاذبه های روستاهای کشور و شناسائی و معرفی استعدادهای جوان روستا برگزار خواهد شد .

سجادی نزاد اجرای طرح شهرسازان جوان را از دیگر برنامه های بنیاد فرهنگی،مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ذکر کرد و افزود : هدف از اجرای این طرح استفاده از قابلیتهای جوانان شهرها در موضوعات فرهنگی ، اجتماعی ، مذهبی ، علمی و ادبی در حوزه مدیریت شهری است .

وی در ادامه به تدوین نظام مدیریت راهبردی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، که از تاکیدات وزیر محترم کشور است ، اشاره کرد و گفت :فازنخست این نظام امسال به اتمام میرسد و هدف از تهیه و اجرای آن جلوگیری از موازی کارها در حوزه عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و منسجم شدن فعالیتها در این بخشهاست .

سجادی نزاد همچنین با بیان اینکه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور پیش از این بیشتر در حوزه پشتیبانی از مدیریت شهری و ورستائی و شهرداریها و دهیاریهای فعالیت می کرد ، گفت :در مرحله جدید فعالیتهای سازمان به موضوعات هدایت ، نظارت و پشتیبانی پرداخته می شود و یکی از اولویتهای عمده کاری توجه به نیازهای شهرها و روستاها و شهروندان است .
سجاد نژاد اظهار داشت: تدوين نظارت راهبردي که در آن تلاش شده تا سازمان به سازماني نظام گرا و هدفمند تبديل شود از ديگر برنامه هاي ماست.
به گفته وي، مديريت راهبردي شامل تدوين، اجرا و نظارت در برنامه هاي مديريت شهري با دستور وزير کشور در مجموعه هاي وزارت کشور دنبال مي شود و هدف آن انسجام بخشيدن به فعاليت ها ، کاهش موازي کاري ، کاهش نقاط ضعف و ارتقا شاخص هاي مديريت شهري است.
وي تصريح کرد: واگذاري اختيارات به استانها و شهرداريها از جمله برنامه هاي ما در رويکرد جديد است که به همين منظور اتاق فکري در سازمان تشکيل داده ايم تا از نظرات نخبگان حوزه مديريت شهري براي بهبود فعاليت ها استفاده کنيم.