اختتامیه جشنواره لاله های تالاب در انزلی برگزار شد
۱۳۹۵/۰۵/۲۳

بازدید

شامگاه بیست و دوم مردادماه اختتامیه دومین دوره جشنواره لاله های تالابی با حضور مسئولان و هنرمندان و جمع کثیری از مردم در محل طرح دریای بندرانزلی برگزار شد.


شهردار انزلی شامگاه جمعه در  مراسم اختتامیه جشنواره لاله های تالابی رویکرد جشنواره گلدهی لاله های تالابی را زیست محیطی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: با وجود دومین تجربه برگزاری این جشنواره ، در تلاش برای برگزاری درسطح ملی و بین المللی جشنواره گل دهی لاله های تالابی درسالهای آینده هستیم .
رضا پورشعبان افزود: جشنواره امسال با چهار رویکرد گردشگری ، صنایع دستی، زیست محیطی و ورزشی و در قالب ده کارگروه برگزار و برای اولین بار بیش از هشتاد غرفه نمایشگاهی دراین جشنواره برپا شد.
وی با اظهار تشکر از حضور همه هنرمندان محبوب کشور دراین جشنواره تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره فقط شاد کردن چند ساعته مردم دریک برنامه مفرح نبوده و همبستگی جمعی شهروندان و فعالان محیط زیست در حفاظت از تالاب و دریای خزر از اهداف اصلی آن است .
شهردار انزلی مشارکت مردم را ضامن توسعه پایدار شهری دانست و افزود: بالغ بر سیصد دختر و پسر اهل انزلی با بیش از سه ماه تلاش شبانه روزی جشنواره ای را رقم زدند که استقبال بی نظیر مردم بیانگر موفقیت این کار بزرگ جمعی است .
پورشعبان یادآور شد: در این جشنواره علاوه برغرفه های مختلف مرتبط با رویکردآن ، یک غرفه نیز درحمایت زندانیان، بیماران کلیوی و بهزیستی برپا شده است.
لارم به ذکر است دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی انزلی با افتتاح بخش نمایشگاهی آن از پنجم مرداد ماه آغاز و از هیجدهم تا بیست و دو مرداد ماه امسال نیز جشنهای شبانه آن با حضور هنرمندان و چهره های مطرح کشوری برگزار شد.
8

گزارش تصویری از اختتامیه جشنواره لاله های تالابی را مشاهده فرمایید