از حاملان نماد حفاظت محیط زیست دریای خزر در بندرانزلی تقدیر شد
۱۳۹۲/۰۹/۱۷

بازدید

     در مراسمی که به منظور تقدیر و دیدار با حاملان نماد حفاظت محیط زیست دریای خزر در سالن اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی برگزار شد . از حاملان نماد حفاظت محیط ، با اهدای لوح تقدیر توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری تقدیر شد.


 


الهام سادات اصغری رکورد دار شنا و دانیال توحیدی قهرمان قایقرانی در قالب برنامه ی حمل نماد پایداری محیط زیست کاسپین ، در حمایت از فوک خزر و به منظور تاکید بر لزوم بهبود وضعیت زیستی این پستاندار به عنوان نماد این دریاچه ، اقدام به شنا و پا رو زدن کردند.

لازم به ذکر است ، حر منصوری، دیده بان میانکاله و فعال محیط زیستی ، مدیریت برنامه ی حمل نماد پایداری محیط زیست کاسپین را بر عهده دارد و امیر شیرازی دامپزشک حیات وحش به عنوان مسئول آموزش و اداره ی کارگاه ، تیم را همراهی می کند .

حر منصوری به منظور حمایت از این حرکت نمادین و با برقراری ارتباط با سازمان محیط زیست کشور و توجه ویژه رییس این سازمان، مدیریت برنامه‌ی مذکور را بر عهده گرفت.

امیر شیرازی نیز دامپزشک و عضو هیئت علمی  گروهی غیردولتی زیر نظر مرکز هلندی SRRC فعال در امداد و نجات فک خزری و نماینده‌ی این گروه در ایران است.

شیرازی با علاقه برای معالجه‌ی فوک‌ها و برای آموزش صیادان و جامعه‌ی محلی اقدام می‌کند.

در ابتدای این حرکت، اصغری 10 کیلومتر از ساحل جنوبی دریای کاسپین در میانکاله را شنا کرد تا آغازگر این برنامه باشد و در ادامه توحیدی تا پایان مسیر کرانه ی جنوبی دریای خزر در ایران را پارو زد.


گفتنی است در پایان این سفر، نماد حمایت فک خزری به قهرمانی از کشور آذربایجان تحویل داده شد تا پس از عبور از کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و ایران، در نهایت به نشانه‌ی عزم جدی حفاظتی کشورهای حوزه‌ی دریای کاسپین به دبیرخانه‌ی کنوانسیون تهران (کنوانسیون حفاظت محیط زیست کاسپین) برده شود.

نشست هم اندیشی بین NGO  های فعال محیط زیستی گیلان از دیگر بخش های این مراسم بود.

شایان ذکر است در این مراسم فرماندار، شهردار انزلی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست، نمایندگان اداره‌ی ورزش و جوانان، اعضای انجمن توسعه‌ی بندرانزلی، NGO های فعال محیط زیستی گیلان، جمعی از ورزشکاران و خبرنگاران حضور داشتند.