برج ساعت بندرانزلی پذیرای بازدید کنندگان شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

بازدید

به همت شهرداری بندرانزلی پس از چند دهه امکان بازدید از برج ساعت بندرانزلی (مناره) برای شهروندان و گردشگران فراهم شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی و به نقل از خبرگزاری مهر، 

به همت شهرداری بندرانزلی پس از چند دهه امکان بازدید از برج ساعت بندرانزلی (مناره) برای شهروندان و گردشگران فراهم شد.

مسئول اداره فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرانزلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هدف از بازسازی و فراهم سازی شرایط بازدید عموم مردم از این برج تاریخی، ماندگاری هرچه بیشتر مسافر در بندرانزلی است.

حامد سمیعی با اشاره به بهسازی و زیباسازی بناهای تاریخی برای تحقق این هدف مهم در شهرداری، افزود: این کار با هدف معرفی جاذبه‌های تاریخی گردشگری بندرانزلی برای گردشگران ورودی به این شهر و همچنین در راستای کمک به معرفی هرچه بیشتر جاذبه‌های تاریخی به شهروندان و مسافران انجام شده است.

وی ادامه داد: برای آماده سازی این بنا، رنگ آمیزی و محوطه سازی و بهسازی و بازسازی پله‌های برج ساعت انجام شده که تا کنون حدود ۳۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.

سمیعی همچنین گفت: به دلیل مارپیچ و باریک بودن پلکان برج ساعت، علاوه بر انجام بیمه مسئولیت مدنی از شوی شهرداری برای بازدید کنندگان، توصیه شده است که در بازدید از این بنای تاریخی افراد ۱۳ تا ۶۰ سال مراجعه کنند.

گفتنی است، برج ساعت بندر انزلی از بناهای دوره قاجاریه است که در خیابان سپه شهر بندر انزلی واقع شده که بر اساس اسناد تاریخی به عنوان برج دیده بانی اسلحه خانه و تأسیسات نظامی و همچنین به عنوان فانوس دریایی بنا نهاده شده بود و در سال ۱۳۰۸ به دستور رضا خان مهندسان آلمانی برج را با سیمان و آجر تجدید بنا کردند.