تشكيل سازمان آرامستان شهرداري بندرانزلي انتخاب پروژه ی پارک شهید اختر کاویان به عنوان پروژه ی برتر استان گیلان در حوزه خدمات شهری
۱۳۹۷/۱۱/۱۰

بازدید

 

شهردار بندرانزلی در شصت و یکمین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر انزلی مطرح نمود:

تشكيل سازمان آرامستان شهرداري بندرانزلي

 انتخاب پروژه ی پارک شهید اختر کاویان به عنوان پروژه ی برتر استان گیلان در حوزه خدمات شهری


به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی، دكتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلي در شصت و یکمین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر انزلی اظهار نمود: با پیگیری های صورت گرفته سازمان آرامستان شهرداری بندرانزلی به تصویب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور رسیده و این افتخاری برای ماست که توانسته ایم این کار زیر ساختی را پیگیری کنیم.

 وي با بيان اينكه از طریق ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور اين موضوع به آقای استاندار اعلام شده عنوان نمود: امروز این اساس نامه را تقدیم به شوارای اسلامی شهر خواهم نمود و باید اعلام کنم که دومین شهر در استان هستیم که این سازمان را در کنار سازمان آتشنشانی و حمل و نقل خواهیم داشت.

دكتر پورقربان با تبريك این اتفاق مهم به همه ی شهروندان بندرانزلی  و تشكر از حمایت اعضای شورای محترم اسلامی شهر بندرانزلی افزود: مفاد اساس نامه را گام به گام با توجه به شرایط آرامستان دنبال خواهیم کرد.

شهردار بندرانزلي با اعلام اين خبر كه پروژه ی پارک شهید اختر کاویان به طول یک کیلومتر به عنوان پروژه ی برتر استان گیلان در حوزه خدمات شهری شناخته شده است اظهار نمود:اين پروژه به تصویب هیئت کارشناسی تهران نیز رسیده و طی نامه ای از طریق دفتر امور شهری استانداری به ما اعلام شده است و در نمایشگاهی که از تاریخ یکم تا سوم اسفند ماه قرار است در بندرعباس برگزار شود، این پروژه در قالب ماکت به نمایش گذاشته خواهد شد و از همه همکاران در بخش عمرانی و مالی تشکر می کنم و یکی از پروژه های ماندگار این شهرستان خواهد بود.

وي با بيان اينكه بودجه سال ۹۸ آماده و تقدیم شورا شده است عنوان نمود: نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش برای بودجه دیده شده که ۶۰ درصد بصورت عمرانی و ۴۰ درصد هزینه های جاری لحاظ شده است.

دكتر پورقربان افزود:  بودجه سال ۹۷ نسبت به ۹۶، صد و بیست درصد رشد داشته است و به لطف خداوند اگر سرمایه گذاری از طریق آورده سیستم هوشمند شهری كه مراحل پایانی را طی می کند لحاظ شود، تا پایان بهمن ماه حدود ۱۲۰ میلیارد بودجه پوشش داده می شود که با این شرایط اقتصادی حدود ۸۵ درصد بودجه تا پایان بهمن ماه تحقق خواهد پیوست و امیدوارم با زیرساخت هایی که از جنبه درآمدی برنامه ریزی نموده ایم بویژه در بحث های نوسازی و صنفی در سال آینده شاهد رشد چشم گیری در جهت اخذ عوارض های یاد شده باشیم.

شهردار بندرانزلي در ادامه اظهار نمود: فرق این بودجه با بودجه های سال های گذشته این است که هزینه و درآمد سازمان های آتش نشانی و حمل و نقل در بودجه سال ۹۸ لحاظ شده است و همچنين شهرداری از محل بازآفرینی  سهمی دارد که در این بودجه لحاظ شده است.

وي تصريح كرد: افتخار داریم سرانه درآمدی که در بودجه لحاظ کرده ایم نسبت به سایر شهرهای استان مخصوصا مرکز استان بیشتر بوده و تقریبا به یک میلیون و سیصد و سی و هشت هزار تومان رسیده است که نسبت به شهرهای دیگر تقریبا دو برابر است.

دكتر پورقربان در ادامه افزود: علی رغم اینکه در بحث های عمرانی و خدماتی سعی می کنیم آن چیزی که در توان ماست انجام دهیم، اما اولویت ما در پرداخت حق و حقوق پرسنل شهرداری است و درطول خدمتگزاری در این شهر سعی نموده ام حتی قبل از پایان ماه حقوق پرسنل را پرداخت نماییم و خوشحالم امروز که در خدمت شما هستم اعلام نمایم بخشی از عیدی پرسنل واریز شده است و این میسر نبود مگر با حمایت های شوارای محترم شهر و این روند را سعی می کنیم پی گیری نماییم.

وي در پايان عنوان نمود:  به پاس زحمات شهرداری و شوارای شهر در برگزاری سمینار تخصصی شهرداران، از طرف مهندس مقدم معاونت محترم امور عمرانی استانداری، لوح تقدیری را به تک تک اعضای شورا اهدا خواهم نمود.