تفاهم نامه همکاری بین شهرداری بندر انزلی و فدراسیون ورزش های همگانی امضا شد
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

بازدید

بندرانزلی به عنوان اولین شهرستان استان گیلان به جمع شهرهای نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال ( پروژه ملی شفا) پیوست.
 


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرانزلی، صبح امروز دوم اردیبهشت ماه تفاهم نامه همکاری بین شهرداری بندر انزلی و فدراسیون ورزش های همگانی باحضور محمد رضا فروحی، دبیر فدراسیون ورزش های همگانی، احمد دنیا مالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و علیرضازهری، رییس هیات ورزش های گیلان در دفتر شهردار بندرانزلی امضا شد و بندرانزلی به عنوان اولین شهرستان استان گیلان به جمع شهرهای نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال ( پروژه ملی شفا) پیوست.
بر اساس  این تفاهم نامه، بندرانزلی به واسطه داشتن  زیرساخت های لازم برای ورزش همگانی خصوصا در نوار ساحلی، نامزدی خود را برای دریافت نشان ملی شهر فعال اعلام کرد.
طرح ملی شهر فعال، از جمله پروژه های ملی فدراسیون ورزش های همگانی است که در راستای توسعه سیستم های فعال و استفاده از ظرفیت عظیم شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی طراحی شده است.
احمد دنیا مالی، نماینده شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، درخصوص تفاهم نامه شهر فعال گفت: هدف از این تفاهم نامه، گسترش ورزش ونشاط درجامعه است. بطوریکه  شهرها محل امن ورزشی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های همگانی باشند و مردم به ورزش و فعالیت جسمانی تشویق شده وبا توجه به بحران پاندمی کرونا دراین دوران، ورزش نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامت روح و روان افراد جامعه خواهد داشت.
وی افزود: همچنین نیاز است برای بسط ورزش در سطح شهرها، محله محور عمل کنیم بصورتی که برای ورزش کردن، بدون نیاز وسیله نقیله و طی مسافت های طولانی  درهمه محلات امکانات ورزشی در دسترس باشد.
 شهردار بندرانزلی در این جلسه عنوان نمود: وظایف شهرداری ها فقط اجرای آسفالت و پروژه های عمرانی نیست و شهرداری ها باید به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی باشند امیدوارم این طرح تاثیر بر زندگی شهروندان داشته باشد.
مهندس بدری افزود: با ورزش و فعالیت بدنی، شور و نشاط اجتماعی حاصل می شود و ایجاد جامعه سلامت و کاهش هزینه های درمانی نیز منوط بر افزایش تحرک و توسعه ورزش بخصوص ورزش های همگانی است.
مهندس بدری با بیان اینکه به دنبال گسترش پارک های محله ای و افزایش سرانه فضای سبز هستیم افزود: در دهه فجر چندین پارک افتتاح نمودیم امیدواریم با استقرار تیم پژوهشی در شهر  پتانسیل ها، ظرفیت ها و زیرساخت های موجود بررسی و چشم اندازهای طرح بررسی شود.
شایان ذکر است پیاده روی بازی ورزش دوچرخه و تناسب و آمادگی جسمانی به عنوان پنج شاخص مهم شهر فعال است که بر اساس حروف و استاندارد فعالیت بدنی تعریف شده است و همچنین برای شهرهای ساحلی آیتم ورزش های ساحلی اضافه می گردد.