تلاش بی وقفه ستاد بحران شهرداری بندرانزلی برای مقابله با مشكلات ایجاد شده از بارش برف(بخش 5
۱۳۹۲/۱۱/۱۵

بازدید

     شب گذشته بارش برف در انزلی با شدت ادامه داشت و نیروهای ستاد بحران شهرداری بی وقفه و بدون استراحت مشغول بازگشائی مسیرهای شهری بوده اند . شدت بارش برف به قدری بوده که با توجه به فعالیت تمامی ماشین آلات شهرداری و سایر نهادها در نقاط مختلف شهر به محض برفروبی و بازگشائی خیابانها طولی نمی کشید که گوئی اصلا در این خیابانها هیچ گونه اقدامی انجام نشده است .


نیروهای خستگی ناپذیر شهرداری شب گذشته بی وقفه مشغول بازگشائی ، برف روبی ،امداد نجات ، سرویس دهی به بیماران دیالیزی ، رفع مشکل یخ زدگی سطح معابر و نمک پاشی در مسیرها بودند.


یکی از مشکلات جدی در این عملیاتها در روز گذشته ، مسدود شدن مسیر انزلی رضوانشهر در منطقه بشمن بود که به علت منحرف شدن یکدستگاه تریلر ترافیک شدیدی را در مسیر بیمارستان شهید بهشتی ایجاد نموده بود که بازگشائی و برف روبی در آن مسیر به کندی صورت می پذیرفت .

نکته قابل تامین حضور مستمر و شبانه روزی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در هنگام انجام عملیات برف روبی ، نمک پاشی و بازگشائی مسیر توسط نیروها به منظور نظارت بهتر و تسریع امور بود .

گفتنی است با پی گیری های پیاپی شهرداری و شورای اسلامی شهر و مسئولین شهری، بامداد روز سه شنبه ساعت 02:30، آقای آقاجان زاده –معاون عمرانی استاندار و آقای شعبان پور مدیرکل مسکن ، راه و شهرسازی استان گیلان با حضور در شهر انزلی ضمن بازدید از روند فعالیت شهرداری در معابر و خیابانها ، طی دیدار با فرماندار ، شهردار و اعضای شورای شهر از نزدیک بحران پیش امده را مورد بررسی  و ارزیابی قرار دادند .

از شهروندان عزیز تقاضا میگردد با توجه به شدت بارش برف ، و یخ زدگی سطوح معابر و یخبندان ، برای انجام امورغیرضروری از تردد با وسایل نقلیه شخصی خودداری نموده و وسایل نقلیه خود را در مسیر خیابانها رها ننمایند تا عملیات بازگشائی مسیرها و امدادرسانی مناسب تر انجام گیرد.)