تلاش بی وقفه ستاد مدیریت بحران شهرداری برای مقابله با مشكلات ایجاد شده از بارش برف(بخش دوم)
۱۳۹۲/۱۱/۱۳

بازدید

با اعلام بارش برف توسط هواشناسی ستاد مدیریت بحران شهرداری انزلی سریعاً تشکیل جلسه داد و در اسرع وقت با لغو تمامی مرخصیها ، برای ساماندهی و اعلام شرح وظایف نیروها و به منظور رفع مشکلات احتمالی و بازگشائی مسیرهای مسدود شده اقدام نمود.


با بارش شدید برف کلیه ماشین آلات شهرداری تجهیز و مهیای سرویس دهی در سطح شهر ، از لحظات ابتدای بارش عملیات انجام شد.

شایان ذکر است ستاد مدیریت بحران شهرداری بندرانزلی 48 ساعت بصورت مستمر و شبانه روزی در حال انجام عملیات برف روبی ، امداد و نجات  ، بازگشائی معابر  و ... می باشند.

با بارش مستمرو شدید برف در تمامی نقاط استان گیلان و مسدود شدن راه های اصلی و فرعی استان به ویژه در مناطق برف‌گیر بسیاری از خودروهای عبوری که قصد سفر به استان‌های شمال غربی کشور را داشتند با مسدود شدن مسیر مواجه شده و زیر بارش شدید برف و بوران در میدان شهدای کریم بخش بندرانزلی مستقر شدند که از آن جمله می‌توان به استقرار 5 دستگاه اتوبوس حامل مسافر ، بیش از 15 دستگاه کامیون و وانت و بیش از 10 دستگاه خودروی سواری اشاره نمود.
با گرفتار شدن خودروهای عبوری در برف علی رغم کولاک و برف بسیار شدید ، رضا پورشعبان شهردار بندرانزلی و پرسنل تلاشگر شهرداری سریعاً در محل حاضر شده و ضمن تلاش در بازگشائی مسیر با توزیع خوراکی و مایحتاج ضروری میان مسافران گرامی از آنها دلجوئی و پذیرائی کردند.

گفتنی است نیروهای توانمند شهرداری در قالب ستاد مدیریت بحران و با همکاری و نظارت سایر نهادها از جمله شورای اسلامی شهر بصورت مستمر در حال انجام عملیات برف روبی و بازگشائی معابر بوده و این عملیات تا پایان کامل مشکلات ادامه دارد.