جلسه بررسی طرح جامع شهر بندرانزلی برگزار شد
۱۳۹۲/۰۹/۲۹

بازدید

     جلسه بررسی طرح جامع شهر بندرانزلی با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، نمایندگان سازمان راه و شهرسازی، مشاور و کارشناسان طرح جامع انزلی و کارشناسان شهرداری در دفتر شهردار بندرانزلی برگزار شد.


در ابتدای این جلسه که با هدف بررسی و رفع مشکلات طرح ارائه شده و مدنظر قرار دادن نقطه نظرات شورای شهر و شهرداری در طرح جامع برگزار شد، رضا پورشعبان شهردار بندرانزلی و محمدرضا بدیعی فر رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی به میهمانان خیر مقدم گفتند.

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر انزلی با اشاره به موقعیت استراتژیک انزلی، خواستار توجه ویژه به مسائل زیست محیطی و درنظر گرفتن خواسته های مردم در طرح جامع شهر انزلی شد تا این شهر به جایگاه نمونه ای برسد. سعید آفتابی حسین افزود:  انزلی نباید از پیشینه تاریخی خود جدا شود و نقاط دارای قدمت تاریخی آن دستخوش تغییرات گردد.


شهردار بندرانزلی با بیان این مطلب که تقاضای ما این است که طرح جامع شهر انزلی به تعویق نیفتد و برای نهایی کردن آن تاریخ معینی مشخص شود، افزود: نیاز است در پایان جلسات طرح  جامع و بررسی مشکلات موجود بازدید میدانی از نقاط مختلف شهر  به عمل آید.

رضا پورشعبان خاطر نشان کرد: نیاز است کلیه مواردی که درخصوص چگونگی اصلاح طرح جامع ذکر می شود به صورت مکتوب ثبت گردد و مواردی که در این جلسه به آن پرداخته نشده در جلسات آینده مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا در نهایت با تنظیم صورتجلسه ای مشخص تلاش نمائیم مصوبات آن در طرح تفصیلی مد نظر قرار گیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان اظهار داشت: انجام طرح جامع خط مشی ای است برای حرکت های مهمی که در شهر انجام می گیرد.  شهرام نواری افزود: یکی از دغدغه های ما این است که کتابچه طرح جامع شهر انزلی نیز مانند برخی از شهرداریها در طاقچه قرار گیرد و خاک بخورد.

 وی با تاکید بر تهیه طرح جامعی  عملی برای شهر انزلی خاطر نشان کرد : در طرح تهیه شده نه تنها نباید بر اجرای مواردی که زیر انها خط کشیده شده، اصرار ورزیم بلکه نیاز است بخشی از آن موارد را اصلاح نمائیم. نواری افزود: در بعضی از نقاط شهر که امکان ساخت ساز ساختمانهای چند طبقه وجود ندارد چه اصراری به ساختن ساختمانهای بلند مرتبه وجود دارد !  وی خواستار بررسی های دقیق طرح جامع شهر انزلی جهت برطرف نمودن دغدغه های موجود شد.

 کامبیز رضواندل مسئول واحد ساختمانی شهرداری انزلی نیز با تاکید بر در نظر گرفتن جایگاه مردم در طرح جامع شهر انزلی اظهار داشت: چنانچه به خواسته های مردم در تهیه طرح جامع شهر توجه نشود این طرح مانند گذشته اجرائی نخواهد شد. وی با اشاره به موقعیت ویژه خیابان سی متری بندرانزلی خاطر نشان کرد به این خیابان نباید با دید تجاری نگاه کرد.

در پایان این جلسه صورتجلسه ای در 8 بند تنظیم شد و مورد امضاء حاضرین قرار گرفت و مقرر شد دو هفته متوالی  مشاور طرح جامع و هیات همراه به انزلی بیایند تا این طرح به صورت کامل و دقیق بررسی شود.

پس از اتمام جلسه میهمانان به همراه شهردار، اعضای شورا و کارشناسان شهرداری به بازدید میدانی از شهر انزلی پرداختند.