جلسه ستاد بحران شهرداري بندرانزلي با حضور سرزده فرماندار برگزار شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

بازدید


به گزارش اداره ارتباطات و امور بين الملل شهرداري بندرانزلي، جلسه مدیریت بحران شهرداری بندرانزلی راس ساعت ۷:۳۰ صبح امروز با حضور سرزده فرماندار محترم برگزار شد.
مهدی خلیلی سرپرست شهرداری بندرانزلی ضمن بیان دستاوردهای ماموریت اداری به استان خراسان رضوی و عقد قرارداد برای اخذ سوئیت های اقامتی زیارتی عنوان نمود: در طول بارندگی با معاونت خدمان شهری و شهرداران نواحی در ارتباط بودم و گزارش های مربوطه را دریافت نمودم.
سرپرست شهرداری بندرانزلی در این جلسه عنوان نمود:
-لایروبی های انهار، منهول ها و جوی ها را از یک ماه و نیم پیش شروع نمودیم و
در تمامی ماه های سال آمادگی خود را برای مقابله با با آبگرفتگی یا هر نوع بحران دیگر باید حفظ نماییم.
-شبکه آب های سطحی ما به دلیل زیر ساخت های قدیمی برای بارندگی های شدید مناسب نیست و این مشکلی است که سال ها با آن روبرو هستیم.

- شیب های مناسب برای هدایت آب های سطحی قبل از ساخت معابر رعایت نشده که این مسئله باعث آبگرفتگی در نقاط کم ارتفاع می گردد.
- در بسیاری از نواحی طرح وجود دارد و ما می دانیم باید چه کاری انجام دهیم اما شرایط مالی و بودجه کافی برای اجرای طرح ها و پروژه ها وجود ندارد.
- چند ناحیه آبگیر در سطح شهر داریم که برای این نواحی نیاز به لوله گذاری داریم.
- در ملاقاتی که چند هفته پیش با آقای مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان داشتم ایشان به ما وعده واگذاری لوله برای اجرای طرح را دادند امیدواریم قبل از تمام شدن زمان طلایی برای اجرای پروژه ها بتوانیم از طریق فرمانداری نسبت به اخذ لوله ها اقدامات لازم صورت پذیرد.
- در بازدیدی که هفته گذشته یعنی در اوج گرما از مسیر هدایت آب سطحی از نیمه شعبان به سمت شنبه بازار روگا داشتیم متوجه شدیم۳۰ ظرفیت لوله ها اشغال شده و از نوع و جنس و بوی آب نشان می دهد که از این لوله ها فاضلاب می گذرد توقع ما این است که اداره آبفا نیز در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشد.
- اسماعیل میرغضنفری فرماندار بندرانزلی در این جلسه ضمن تقدیر از مهندس رضواندل معاونت خدمات شهری به خاطر حضور میدانی در بحران بارندگی اظهار نمود: در بسیاری از موارد عملکردها باید مستند شوند تا مردم از حضور مسئولین در مواقع بحرانی اطلاع یابند.
فرماندار شهرستان بندرانزلی در این جلسه عنوان نمود:
- به خاطر مشکل توپوگرافی و رقوم ارتفاعی که در بندرانزلی وجود دارد حتی با بکارگیری تمامی امکانات بخشی از مشکلات مربوط به آبگرفتگی مانند رقوم ارتفاعی قابل حل نیست.
- با تماسی که در روز گذشته با آقای مرادی مدیر بحران استان داشتم حتما بخشی از لوله ها تامین خواهد شد.
- بحث مهمتر حل مشکل در بلند مدت است که با همکاری آقای دنیا مالی نماینده محترم می توانیم از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها نیز کمک بگیریم.
- در بازدیدی که در حین بارندگی از منطقه نیمه شعبان داشتیم متوجه شدم کانال های هدایت آب های سطحی ظرفیت کمی دارند و این حجم از آب را در زمان کم نمی توانند عبور دهند این مشکلات باید با مردم در میان گذاشته شود.
- شهرداری ها از لحاظ مالی در کل استان و کشور وضعیت خوبی ندارند و این فقط شامل شهرداری انزلی نمی شود.
- در رشت نیز که مرکز استان است با تمام اقداماتی که دو سال پیش انجام شد بعد از بارندگی باز هم شاهد مشکل آبگرفتگی بودیم.
-  نباید عملکرد های جزیره ای داشته باشیم و تمامی دستگاه های متولی در حین مواجه با مشکلات و بحران ها باید با همکاری داشته باشند و مدیریت واحد وجود داشته باشد و حتما در این مورد از اداره فاضلاب کمک خواهیم گرفت.
- از پرسنل شهرداری که در حین بارندگی پای کار بودند تشکر می نمایم.