حضور دکتر پورقربان در چهل و سومین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی
۱۳۹۷/۰۵/۰۸

بازدید

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر انزلی چهل و سومین  جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور شهردار این شهر برگزار شد. 


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر انزلی چهل و سومین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور شهردار این شهر برگزار شد. 
دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی در رابطه با پروژهای عمرانی در این جلسه اظهار نمود:
علاوه بر اینکه بعضی از پروژها پیشرفت فیزیکی صد در صد داشتند، به بعضی از پروژه ها نگاه ویژه داریم مانند سالن چند منظوره که این پروژه را به پیمانکار توانمدی سپرده ایم تا بتوانیم با همکاری همکاران واحد های عمرانی و شهرسازی در هفته دولت به بهره برداری برسانیم.
شهردار انزلی تصریح کرد: گلخانه ی شهر که بصورت متروک رها شده بود،  به اتفاق همکاران برای تجهیز و توسعه آن طراحی و برنامه ریزی کرده ایم و در نظر داریم  بصورت نمایشگاه گل و گیاه و تولید شکل راه اندازی کنیم که مورد بازدید عموم مردم قرار گیرد که شرایط خاص و ویژه داشته باشد.
دکتر پورقربان در رابطه با ساماندهی بازار هفتگی نیز اعلام داشتند: توانستیم این موضوع را که مد نظر اعضای محترم شورای شهر بود، به اتفاق شهرداران نواحی و بازرسی  بخش مهمی را بازگشایی کنیم و طرح سالم سازی سواحل را با همکاری نیروی انتظامی و همچنین ناجیان غریق با تمام مشکلات موجود به نحو احسن مدیریت کنیم و در مورد توسعه و تجهیز آنجا نیز هزینه های زیادی شده است که در آینده این هزینه ها را اعلام خواهم کرد. وی افزود: طرح سالمسازی شهرداری مورد تایید دفتر فنی استانداری قرار گرفته است که اگر مجوز محیط زیست صادر شود این طرح می تواند چهارمیلیارد تومان اعتبار برای شهرمان به ارمغان آورد و در آن ناحیه هیچ فاضلابی به سمت دریا سرازیر نمی شود.
شهردارانزلی خاطر نشان کرد: توانستیم لوله گذاری مسیر شیرابه کارخانه کمپوست را که از دغدغه های همه ی اعضای شورا است، به کمک معاون خدمات شهری و پرسنل زحمتکش آن انجام دهیم و در حال حاضر مرحله راه اندازی تصفیه خانه را سپری می کنیم که طبق صحبت هایی که با پیمانکار شده است این پروژه را تا پایان سال به مرحله بهره برداری خواهیم رساند.
وی افزود: در واقع کارخانه کمپوست به همراه با تصفیه خانه باید  از زمان تحویل قطعی راه اندازی می شد که اینکار انجام نشد اما بعد از سال ها این موضوع اجرایی می شود که در کنار آن ما انتظار داشتیم زمین یک ونیم هکتاری که قول آنرا به شهرداری داده بودند تا بتوانیم رجکت های موجود را جمع آوری نماییم به شهرداری واگذار گردد اما متاسفانه هنوز این از خواسته ی بحق ما هنور محقق نشده است. 
دکتر پور قربان در پایان با بیان اینکه پیگیر ی مصوبه هیئت عالی سرمایه گذاری در خصوص کشتی میرزا کوچک خان هستیم افزود: انتظار داریم مسئولین شهر در این ارتباط و بویژه در مباحث حقوقی با شهرداری همکاری بیشتری مبذول فرمایند.