سیزدهمین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرانزلی برگزار شد
۱۳۹۲/۱۱/۱۳

بازدید

 در این جلسه که به منظور بررسی نامه های رسیده به شورا و بودجه ی سال 93 شهرداری برگزار شد ، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر انزلی در نطق پیش از دستور خود گفت : برخورداری از نیروهای توانمند ، کارآمد و با تجربه ی بالا از مزیتهای شهرداری انزلی است که متاسفانه به دلیل نداشتن برنامه ریزی مناسب و قوی در شهرداری و شورا ، نتوانستیم از آنها استفاده کنیم .


امیر احمدی فرد سپس به بیش از 30 پروژه ی عمرانی نیمه کاره و بالای 80 پروژه ی جدید در این شهر اشاره و بر تعیین الویت ها بر اساس بازدیدهای میدانی تاکید کرد .

وی همچنین با مقایسه ی تعداد جلسات تشکیل شده در شوراهای چند شهر استان ، خواستار تشکیل جلسات بیشتری در این شورا شد .

لزوم حضور چهره به چهره با مردم برای اطلاع از مشکلات هر محله توسط آنان ، درخواست از همشهریان برای پرداخت به موقع عوارض جهت کمک به عمران و آبادانی شهر ، لزوم در الویت قراردادن پروژه های نیمه کاره ی با بیش از 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی ، تاکید بر رفع مشکلات زیست محیطی ، بهداشتی ، ورزشی و ... از دیگر موارد مطروحه توسط وی بود .

در ادامه ، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر انزلی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در ادوار گذشته ی شورا ، گفت : متاسفانه این تلاشها ، رضایت مردمی را به همراه نداشته است .

شعبان جعفری سپس با بیان اینکه مصوبات شورا در شهرداری جایگاهی ندارد ، تصریح کرد : درصورتی که شهرداری به وظایف ذاتی خود عمل کند ، نیازی نیست تا مصوباتی داشته باشیم .

وی همچنین خواستار آن شد از طریق نماینده ی شهر و فرماندار ، اقداماتی که خارج از توان شوراست ، برای عمران و توسعه ی شهر انجام گیرد .

وی در ادامه با اشاره به نزدیک بودن به ایام تعطیلات نوروزی ، بر لزوم توجه به برخورداری از سرویس های بهداشتی مناسب ، رنگ  آمیزی خیابانها ، رسیدگی به وضعیت تیرهای برق و ... تاکید کرد .

وی از وضعیت بازارچه ی جنب سی ان جی ، عدم برخورداری از برنامه ی زمان بندی برای اتمام پروژه ها و پوشاندن تابلوهای تبلیغاتی به عنوان راهکاری برای گرفتن مطالبات شهرداری نیز انتقاد کرد .         

مه سیما نصیری از اعضای شورای اسلامی شهر انزلی نیز با اشاره به برگزاری جلسات مختلف رییس شورا با مسئولان شهرستانی و استانی در خصوص رفع مشکلات موجود ، پیشنهاد داد قبل از تشکیل جلسات مذکور ، نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر جهت استماع نقطه نظرات و پیشنهادات آنان برگزار شود .  

رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی نیز در ادامه ی این جلسه گفت : شورای شهر ، نهادی است که تنها می تواند انعکاس دهنده ی مشکلات با ارائه ی راهکار در زمینه های مختلف زیست محیطی ، بهداشتی ، ورزشی و ... به مسئولان مربوطه باشد و قادر به تصمیم گیری در این خصوص نیست .

وی سپس مطالبی را در خصوص اجرای پروژه ی پل ولایت 2 (پل انزلی ) ، عقب نشینی دیوار نیروی دریایی و بهبود فضای میدان اصلی شهر در پاسخ به  انتقادات بیان شده در جهت شفاف سازی موضوعات مطروحه  عنوان کرد .  

وی همچنین یادآور شد : طبق قانون نمی توان بیش از 2 جلسه ی عادی در ماه برگزار کرد و جلسات فوق العاده نیز باید با دلایل مهمی برگزار شود .   

وی به افزایش جرایم ساختمانی ، ضرورت ارتفاع سازی با توجه به مشکل کمبود زمین در انزلی ، تاکید بر حضور مسئولان در جلسات به منظور رفع مشکلات شهر و نیز تعیین الویت های عمرانی براساس بازدید میدانی نیز اشاره کرد .

وی در خاتمه تاکید کرد : پیگیریهای صورت گرفته در جلسات مختلف با مسئولان بدون مصوبه ی شورای شهر قابلیت اجرایی نخواهد داشت .   

شهردار بندرانزلی نیز در این جلسه با اشاره به بودجه ی 34 میلیارد تومانی سال 93 شهرداری ، آن را شامل دو بخش جاری (15 میلیاردو 150 میلیون و 460 هزار تومان ) و عمرانی (18 میلیارد و 849 میلیون و 540 هزار تومان ) اعلام کرد .

رضا پورشعبان اظهار داشت : بودجه ی بخش عمرانی در بخش های هدایت آبهای سطحی تقریبا بدون تغییر ، زیرسازی و آسفالت 100 درصد افزایش ، پیاده رو 160 درصد افزایش و بهبود محیط شهری (فضای سبز و پارکها ) 720 درصد افزایش یافته است .

وی در خصوص درآمدزایی شهرداری از محل فروش املاک ، کارخانه ی آسفالت ، طرح دریا ، پارک جنگلی و کمپینگ نیز از رشد یک هزار و 300 درصدی آن در سال 93 خبر داد .

وی در ادامه ، افزایش 30 درصدی به نسبت بودجه ی پیشنهادی و مصوب سال 92 ، افزایش 16 درصدی به نسبت بودجه ی مصوبه ی سال 92 با متمم واحد و اصلاحیه ، افزایش 43 درصدی بودجه ی عمرانی ، محله محور بودن ، تاکید بر اتمام پروژه های ناتمام  و درآمدزایی را از ویژگیهای بودجه ی سال 93 برشمرد .

وی همچنین به اجرای آزمایشی اتوماسیون اداری از امروز در شهرداری انزلی و آغاز به کار رسمی این طرح از 12 بهمن سال جاری اشاره کرد.

پورشعبان مشکلات شهر را نیز بسیار زیاد دانست و بودجه ی فعلی را برای رفع آنها ناکافی اعلام کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تامین امنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران  تاکید و از معرفی مشاور برای تعیین فرصت های سرمایه گذاری در انزلی خبر داد .         

گفتنی است در این جلسه همچنین تعدادی از نامه های رسیده به شورا مورد بررسی قرار گرفت . بررسی بودجه ی سال 93 شهرداری نیز به جلسه ی فوق العاده ی روز پنجشنبه موکول شد .