شصت و هشتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی
۱۳۹۸/۰۱/۲۶

بازدید

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر انزلی شصت و هشتمین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرانزلی عصر روز ۲۵ فرودین ۹۸ در محل شورا برگزار شد.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر انزلی شصت و هشتمین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرانزلی عصر روز ۲۵ فرودین ۹۸ در محل شورا برگزار شد.
دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در این جلسه اظهار نمود: به همت همه ي همكاران به خصوص در بخش خدمات شهر تغييرات اساسي در كارخانه كمپوست ايجاد شده است.
وی خاطر نشان کرد: كارخانه ي كمپوستي كه بايد همراه تصفيه خانه به ما تحويل داده مي شد بدون تصفيه شيرابه تحويل داده شد، كه عمليات اجرايي ساخت آن شروع شده است.
شهردار بندرانزلی تصریح کرد: منابع طبيعي قول داد یک و نيم هكتار زمين در مجاورت همين كارخانه  كمپوست را به ما تحويل دهد تا رجكت هايي كه از قبل باقي مانده، بتوانيم به محل جابجا كنيم و علي رغم اينكه چندين جلسه گذاشتيم و پي گيري هاي زيادي انجام شد اما اين زمين به ما واگذار نشد.
دکتر پورقربان در ادامه عنوان نمود: در مورد ورودي شهر علي رغم اينكه طرح تفضيلي داشته ایم و مجوز احداث ميدان را از اداره راه و شهرسازي گرفته ايم و كارشناسان و مشاوران هم قبول دارند اين ميدان از لحاظ فني و اجرايي مشكلي ندارد اما متاسفانه اين پروژه مدتي است بصورت نيمه كاره رها شده است.
وی تصریح کرد: در جلساتي متعددي كه با فرماندار داشتيم تاكيد فرماندار محترم بر اجراي آسفالت و نهضت آسفالت بوده است و من در اين جلسه مكان هاي مورد نياز براي آسفالت را اعلام خواهم كرد.

شهردار بندر انزلی در ادامه با ارائه پاورپوینتی که توسط کارشناسان واحد عمران تهیه شده بود مناطق مورد نیاز انزلی و غازیان برای آسفالت را به تفکیک اعلام نمود و افزود: کل مساحت آسفالت مورد نیاز در مناطق غازیان و انزلی ۳۲۰ هزار متر مربع است که هزینه اجرایی آن با قیمت امروز (یک متر مربع آسفالت ۷ سانتی ۷۰ هزار) ۲۲ میلیارد تومان تمام می شود و برای اجرای پروژه های آسفالت در منطقه غازیان و انزلی حداقل ۳۳ هزار و پانصد تن قیر نیاز داریم. 
دکتر پورقربان با بیان اینکه برای اجرای پروژه های آسفالت زمان را نباید از دست دهیم خاطر نشان کرد: باید از موقعیت جوی در این چند ماه استفاده کنیم تا بتوانیم در هفته دولت بخشی از پروژها را افتتاح کنیم.

وی ضمن اینکه خواستار تولید آسفالت در کارخانه آسفالت انزلی و مساعدت دستگاه های ذی ربط شد تصریح نمود: برآوردی که توسط واحد عمران و کارشناسان انجام شده؛ اگر بخواهیم از کارخانه آسفالت و نیروها و ابزارهای خودمان استفاده کنیم  رقم ۲۲ میلیارد تومانی به ۱۵ میلیارد تومان کاهش می یابد. 
شهردار بندرانزلی در ادامه عنوان نمود: پروژه ای دیگر اجرای پیاده راه سازی خیابان سپه و پیشنهاد دیگر از پل اصلی انزلی به سمت ۳۰ متری تا میدان مادر است.
وی تصریح نمود: در سال گذشته قرار بود ۸ میلیارد تومان از محل پروژه های باز آفرینی به شهرداری اختصاص یابد که با پی گیری های انجام شده فقط ۲۰ درصد از آن مبلغ به شهرداری اختصاص خواهد یافت که تاکنون این اتفاق هم نیفتاده است.
دکتر پورقربان در ادامه عنوان نمود: نباید منتظر اعتبارات بمانیم و خواهش من این است که بتوانیم پروژه پیاده راه سازی را از پل انزلی تا میدان مادر را شروع کنیم.
وی در پایان نیز تصریح کرد: مصالح استفاده شده در این پروژها بصورت کف پوش های ترافیکی است که از بهترین مصالح استفاده خواهد شد.