شهردار بندرانزلی خواستار تعیین وضعیت زمین های واقع در حریم دریا شد
۱۳۹۲/۰۳/۱۱

بازدید

شهردار بندرانزلی گفت : یکی از مشکلات عمده‌ی شهرداری این شهر ، عدم تعیین وضعیت زمین‌های واقع در حریم دریاست.


سید تقی موسویان اظهار داشت : افرادی که دارای زمین با سند مالکیت در محدوده‌ی حریم دریا هستند، با مراجعه به شهرداری خواستار دریافت پروانه جهت ساخت و ساز بر روی زمین خود می باشند.

وی افزود : این در حالیست که بر اساس قانون، شهرداری به دلیل ممنوعیت ساخت و ساز در این محدوده، نمی تواند در این خصوص اقدام کند و این موضوع مشکلاتی را برای شهرداری بندرانزلی بوجود آورده است .

وی سپس به تعیین حریم دریا توسط سازمان آب منطقه‌ای اشاره کرد و با بیان اینکه باید به مطالبات مردمی در این زمینه پاسخ مناسب داده شود، خواستار آن شد که این سازمان جهت تعیین وضعیت زمین‌های دارای سند مالکیت واقع در محدوده‌ی حریم دریا اقدامات لازم را انجام دهد.

به گفته‌ی وی، شهرداری انزلی قادر به انجام هزینه ای در این خصوص نیست.

موسویان در ادامه همچنین از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سایردستگاههای دولتی خواست، املاک خود را که دارای کاربری فضای سبز می باشند، به اشخاص نفروشند و همکاری‌های لازم را در این زمینه با شهرداری بندرانزلی داشته باشند .

وی افزود : متاسفانه نهادها و  دستگاه‌های مذکور اقدام به فروش املاک خود به افراد حقیقی می کنند و شهرداری در زمان خرید از آنها دچار مشکل می‌شود.    

وی سپس با تاکید بر حق مردم انزلی برای داشتن فضاهای تفریحی و ورزشی، خاطرنشان کرد : با توجه به نوع زندگی آپارتمانی اکثر خانواده‌ها ، شهرداری بندرانزلی تلاش می کند با گسترش فضای سبز شهری و ایجاد بوستان‌ها و پارک‌های محله ای در راستای تحقق این خواسته‌ی به حق مردمی اقدام کند.

وی به پارک 17 هکتاری و درخواست مردمی جهت احداث مکانی تفریحی- ورزشی نیز اشاره کرد و متذکر شد : به همین منظور با یک شرکت خصوصی وارد مذاکره شدیم تا در خصوص تجهیز آن به امکانات و وسایل ورزشی اقدام شود.شهردار بندرانزلی ابراز امیدواری کرد این امر در سال جاری محقق شود .