مدال نقره كایاك دونفره بر گردن قایقرانان انزلی چی
۱۳۹۳/۰۷/۰۸

بازدید

       در میان قایق های فینالیست ایران شاید کمتر کسی فکر می کرد که تیم کایاک دو نفره ایران در مسافت 1000 متر با ترکیب علی آقامیرزایی و سعید فضل اولی به مدال برسد. شاید در پیش بینی ها هم مدال برنز برای آنها در نظر گرفته شده بود اما این قایق توانست مدال نقره بازی های آسیایی را کسب کند. پس از پایان این مسابقه سعید فضل اولی با پشتکی زیبا در آب پرید و ...

 


 

در میان قایق های فینالیست ایران شاید کمتر کسی فکر می کرد که تیم کایاک دو نفره ایران در مسافت 1000 متر با ترکیب علی آقامیرزایی و سعید فضل اولی به مدال برسد. شاید در پیش بینی ها هم مدال برنز برای آنها در نظر گرفته شده بود اما این قایق توانست مدال نقره بازی های آسیایی را کسب کند. پس از پایان این مسابقه سعید فضل اولی با پشتکی زیبا در آب پرید و از کسب این مدال خوشحالی کرد.

وی درباره کسب این مدال گفت: خیلی خوشحالم که توانستیم به مدال برسیم. ما در دوره قبلی به مدال نرسیدیم و در این دوره نقره گرفتیم. خیلی خوشحالم که توانستیم یک مدال به کاروان ایران اضافه کنیم. قایق قزاقستان که به مدال طلا رسید سابقه چند دوره حضور در المپیک داشت و ما نمی توانستیم آنها را بگیریم اما برای نقره تلاش کردیم.

فضل اولی در پاسخ به این سوال که شرایط جوی در کار قایقران ها تاثیر گذاشت یا نه؟ بیان کرد: شرایط برای همه یکسان بود اما مطمئنا تاثیر زیادی داشته است. ملی پوشان ما خوب کار کردند و شاید اگر شرایط طبیعی حاکم بود به مدال طلا هم می رسیدیم و قایقرانی هم طلا می گرفت. به هر حال نتایج خوب بوده و راضی کننده است.

دارنده مدال نقره بازی های آسیایی در پاسخ به این سوال که رقابت کایاک دو نفره 200 متر چطور بود؟ بیان کرد: خسته بودم و واقعا بد پارو زدم. علیرضا بهتر کار کرد اما من نتوانستم آنچنان که باید باشم. به هر حال دوست داشتم در این رقابت هم مدال بگیرم اما موفق نشدم. شرمنده همتیمی، مردم و مربیان شدم.

وی درباره عملکرد قایقرانی بیان کرد: به نظر من با شرایطی که ملی پوشان در دو سال گذشته داشتند خوب کار کردند. قایقرانی شرایطی مشخص داشت و روزهای سختی را پشت سر گذاشت. با این حال همه ملی پوشان با قدرت کار کردند و نتیجه گرفتند. همه قایقران های ایران به فینال رسیدند و اکثرا مدال کسب کردند. با این شرایط معتقدم که ملی پوشان خیلی خوب بودند.

قایقران ایران در پایان به خوشحالی جاب توجهش اشاره کرد و گفت: انقدر خوشحال بودم که نقره گرفته ام به یکباره حرکتی نمایشی انجام دادم. مال نقره برایم ارزش داشت. امیدوارم مردم خوشحال شده باشند.