مهندس پورشعبان طی مراسم معارفه رسمی با حضور مسئولین شهرستان بندرانزلی آغاز به كار كرد
۱۳۹۲/۰۸/۲۶

بازدید

مراسم معارفه رضا پورشعبان، شهردار منتخب شورای اسلامی شهر بندرانزلی، صبح روز شنبه 25 آبان در ساعت 9:30 برگزار شد. جلسه معارفه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در حضور مسئولین شهرستان بندرانزلی آغاز شد.


 

در ابتدای جلسه، جناب آقای بدیعی فر، رئیس شورای اسلامی شهر انزلی، ضمن تسلیت به مناسبت دهه محرم و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و امام شهدا و نیز آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری به حاضرین و خبرنگاران حاضر در جلسه خوشامد گفتند. ایشان در ادامه از خدمات جناب آقای موسویان –شهردار پیشین انزلی- که در کنار شورای اسلامی شهر با وفاق بسیار خوبی به شهر خدمات رسانی نمودند، تشکر و قدردانی نمودند و آثار این وفاق را منشا خیر و برکت برای شهر برشمردند. سپس ایشان ضمن قرائت حکم مهندس پورشعبان که به امضای استاندارگیلان رسید، رسما ایشان را به عنوان شهردار انزلی معرفی نمودند. در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین موسوی –امام جمعه محترم بندرانزلی- ضمن گرامیداشت مقام والای شهدای کربلا و قدردانی از زحمات شهردار پیشین و نیز سرپرست محترم شهرداری –آقای فلاح مقدم- خواستار توافق جمعی مسئولین جهت خدمات رسانی به مردم همان طور که شایسته آنهاست، شدند. ایشان یادآوری نمودند که زحمات بی مانند آقای موسویان هرگز از یاد و خاطر مردم انزلی بیرون نخواهد رفت و این نتیجه خدمت صادقانه به مردم است. در پایان ایشان از مسئولین خواستند تا ضمن دوری از هوای نفس، ادای دین به مردم را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

در ادامه، جناب آقای داودی –فرماندار محترم انزلی- ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و عزاداری امام حسین (ع) از زحمات همه زحمتکشان و خدمتگزاران شهر اعم از شهردار پیشین، سرپرست شهرداری و نیز شورای اسلامی شهر قدردانی نمودند. ایشان افزودند که تلاش های بسیاری برای بهبود وضعیت شهر انجام شده که از آن جمله می توان به طرح بزرگ جمع آوری آب های سطحی اشاره نمود. ایشان افزودند، بارندگی سنگین امروز که منجر به تعطیلی گسترده در سطح شهر رشت شد، هیچ گونه اختلالی در زندگی روزمره انزلی ایجاد نکرد و این گواه تلاش شبانه روزی در راستای اجرای این طرح بزرگ است. در ادامه، فرماندار انزلی اظهار داشت، انتخابات اخیر و آرام شوراها، روند دموکراتیک انتخاب هیئت رئیسه شورا و نیز انتخاب منطقی شهردار از سوی شورای اسلامی قابل تقدیر است. همچنین ایشان به جایگاه ویژه انزلی با جمعیت متمرکز و متراکم شهری اشاره داشتند که نشان از اهمیت بالای نقش شهرداری در اداره شهر بندرانزلی است. وی در ادامه خواستار همدلی و وفاق بیش از پیش اعضای شورای اسلامی شهر در جهت سرعت بخشیدن به امور شهروندان شدند. در پایان، فرماندار انزلی به تحول بزرگ آتی پیش روی انزلی اشاره داشتند که مقتضی است برای دستیابی و سرعت بخشیدن به این تحول ، برنامه های مناسبی تدوین شود تا شهر به جایگاه واقعی خود دست یابد.

سپس جناب آقای کرمی –مدیرکل محترم امور شهری و شوراهای استانداری گیلان- به ایراد سخن پرداختند. ایشان از زحمات جناب موسویان –شهردار باتقوا و بزرگوار- و همچنین جناب فلاح –که در هر مقطعی منشا خیر و برکت بوده اند- قدردانی نمودند. وی با اشاره به موقعیت استراتژیک انزلی از نقطه نظر اقتصادی با وجود دریا، بندر، منطقه آزاد اقتصادی، راه آهن و نیز موقعیت سوق الجیشی خاص انزلی، این شهر را بسیار خاص برشمردند. وی خواستار توجه به همه پتانسیل های موجود شدند تا بتوان با جذب سرمایه گذارهای بیشتر، امکانات شهر را فعال نمود و انزلی را به جایگاه حقیقیش نزدیک نمود. ایشان خواستند تا به دور از تنگ نظری ها، باید سرمایه گذاران را تشویق نمود تا با کمک مسئولین بتوانند به شهر جانی تازه بدمند. ایشان در پایان، ضمن یادآوری و قدردانی از زحمات بی مانند مرحوم پورباقری –شهردار اسبق انزلی- و نیز امید به آبادانی انزلی برای دستیابی به شهری بانشاط و خوب، چند توصیه مهم به مهندس پوشعبان ارائه داشتند :

- توجه ویژه به امانت داری امکانات و اموال شهروندان

- جلب اعتماد مردم برای مشارکت در امور شهری

- تدوین برنامه 5 ساله توسعه انزلی

- نظارت بر همه زمینه های شهری

- هماهنگی خوب با شورای اسلامی شهر در همه زمینه ها اعم از بهداست، آموزش و پرورش، آب و فاضلاب، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و ...

- ارائه طرح درآمدهای پایدار برای شهر

- برنامه ریزی برای مقابله با چالش های مالی و نیز انسانی در داخل بدنه شهرداری

سپس شهردار بندرانزلی –مهندس رضا پورشعبان- به بیان سخنان خود پرداخت. ایشان ضمن سپاس از حسن اعتماد شورای شهر انزلی به ایشان، از تلاش های تمامی مسئولین و شهرداران پیشین انزلی قدردانی کردند. ایشان که خود را شهردار تمامی مردم با هر نوع تفکری دانستند، به تکرار اهم موارد برنامه ارائه شده خود پرداخت. وی اظهار داشت که تمام تلاش خود را در راستای ارتقای سطح زندگی مردم خواهد نمود و با نگاهی نو به گردشگری، فضاهای بانشاط شهری و نیز دریا به عنوان منبع حیات مردم و صیادی در انزلی برنامه ریزی خواهد نمود. ایشان به این نکته اشاره داشتند که هدف مهم این است که «مشکلات باید از جلوی پای مردم برداشته شود و مردم منتظر حل مشکلات و اختلافات نهادهای مسئول نباشند.» در پایان، شهردار افزودند که طی 90 روز آینده، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود را به عنوان افق پیش رو ارائه خواهند نمود.

 در ادامه جلسه، نماینده محترم انزلی –جناب آقای خسته بند- به ایراد سخنان خود پرداختند. ایشان به جهت جلوگیری از تضییع وقت مردم که منتظر هستند تا به ایشان رسیدگی شود، سخنان خود را کوتاه نمودند. ایشان خواستار استفاده از همه ظرفیت ها اعم از منابع و نیروها در جهت ارتقای سطح خدمات به مردم انزلی شدند. وی افزود باید توجه داشته باشیم که متاسفانه همه امور در کشورمان گران تمام می شود و باید به سمت بخش خصوصی حرکت کنیم و هراسی از این حرکت بزرگ نداشته باشیم. وی ضمن ابراز خرسندی از بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در انزلی، یادآور شدند که روزگاری این سخن شنیده می شد که انزلی زیر آب خواهد رفت و امروز به فضل الهی و با تلاش های شبانه روزی این سخن بیهوده از کسی شنیده نمی شود و حرکتی بزرگ برای توسعه انزلی در پیش است و یقینا انزلی دارای جایگاهی بسیار استراتژیک در کشور می باشد.

در پایان، میثاق نامه مدیریت شهری انزلی که به عنوان سند میثاق شورای اسلامی شهر و شهردار انزلی در جهت توجه به خدمت رسانی به شهروندان تهیه شده بود، با امضاء رئیس شورای شهر انزلی به نمایندگی از اعضای شورا و نیز شهردار انزلی مبادله شد تا چشم انداز مدیریت یکپارچه شهری باشد که شاید برای اواین بار در کشور رقم می خورد.