نطق شهردار بندرانزلي در هشتاد و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهر بندرانزلي
۱۳۹۸/۰۷/۳۰

بازدید

به گزارش اداره ارتباطات شهرداري بندرانزلي هشتادو پنجمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، کارشناسان شهرداری، جمعی از خانواده شهدا و محمد حبیبی مربی دروازه بانان تیم ملی ایران، با موضوع گزارش هزینه و درآمد شهریور شهرداری توسط خزانه دار شورا – نامه شهرداری در خصوص اصلاح ردیف های بودجه سال ۹۸ شهرداری -نامه شهرداری درخصوص اصلاح و تغییر لوگوی شهرداری – نامه شهرداری بیلان درآمد و هزینه شش ماهه اول سال ۹۸ – پیشنهاد تشکیل کمیته نما به منظور زیباسازی نماهای ساختمانها و نظارت بر آنها – نامه شهرداری در خصوص تقاضای آقای امید سلیمانی – نامه شهرداری در خصوص پلاک ثبتی ۲۶۲۴ – اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی – تفریغ بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی ، شامگاه امروز دوشنبه (۲۹ مهرماه) در محل شورا برگزار شد.

شهردار بندرانزلي در اين جلسه ضمن ارائه گزارش عملكرد پروژه هاي در  حال اجراي شهرداري درباره مطالب اخير مطرح شده ايراد نطق نمود.

دكتر پورقربان در اين جلسه ضمن عرض تبريك به محمد حبيبي مربي دروازه بانان تيم ملي و علي كاظمي مخترع انزلي چي كه در ديدار اخير با مقام معظم رهبري مسائل و مشكلات شهر بندرانزلي را مطرح نمود عنوان كرد: عمليات جدول گذاري و موزائيك كاري خيابان شهيد طلوعي در حال انجام و همچنين پياده روسازي خيابان بندر در حال اجرا است.

وي افزود: احداث پارك سوسر مراحل نهايي خود را طي مي كند و پروژه پارك شهيد دوربين و محوطه سازي مصلي از ديگر پروژه هايي است كه انجام خواهد گرفت. 

شهردار بندرانزلي در ادامه عنوان نمود: ساختمان سازمان حمل و نقل پيشرفت فيزيكي خوبي داشته است  و محوطه سازي شهرداري ناحيه يك، ساخت تصفيه خانه شيرابه كارخانه كمپوست و كفپوش بلوار قدس  با پيشرفت فيزيكي 90 درصد در حال انجام است.

وي اظهار نمود: لكه گيري در نقاط مختلف شهر، اصلاح هندسي معابر و آسفالت خيابان هاي سطح شهر  از جمله خيابان معلم، خيابان بندر و ميدان بندر، خيابان 23 مهر، بلوار آيت الله نجفي در حال انجام است و در آينده كوي ارشاد نيز در برنامه كاري آسفالت قرار خواهد گرفت.

دكتر پور قربان در ادامه به ايراد نطق درباره مطالب اخير مطرح شده پرداختند كه متن كامل آن بشرح ذيل مي باشد.

بسمه تعالي

در ابتدا از مردم فهيم شهر بندرانزلي بخصوص از خانواده هاي معظم شهداو جانبازان بدليل اتفاقات و صحبت هاي كه درمورخ 7/7/98 و در شهريور ماه سالجاري  و در شوراي اسلامي شهر عنوان شده ، به نوبه خودم عذرخواهي مي كنم. چرا كه موقعيت كشور و شرايط فعلي به گونه اي نيست كه شهروندان عزيز شاهد چنين جلساتي باشند.

هر شهردار موظف است،‌ هر سال در دو مرحله، در ايام هفته دولت و دهه فجر عملكرد عمراني و شهري را به مردم گزارش نمايد و در جلسات شوراي اسلامي شهر مي بايست پيشنهادات شهرداري مطرح  و به بحث و گفت و گو گذاشته شود و در نهايت تصميمات حدالاكثري لازم الاجرا خواهد بود و هرگونه طرح، نظر، ‌تذكر و سوالي نيز بايستي با رعايت اصول اخلاقي، ديني و اجتماعي و به‌دور از هرگونه حاشيه پردازي و تشويش اذهان و صرفا در راستاي اهداف اجتماعي و شرايط جامع و در چارچوب منافع شهري مطرح و پيگيري شود.

بكار بردن الفاظ و ادبيات خارج از عرف نه در حد نمايندگان مردمي است و نه مردم خواستار همچين رفتاري هستند، ‌لذا بر خود لازم مي دانم كه در پاسخ به برخي مسايل مطرح شده صرفا به منظور تشحيذ اذهان عمومي و در دفاع از خود و عملكرد بيش از 30سال مديريتي بنده  در سطح استان را به عرض رسانم.

چندين بار در سخنان و در مراسمات مختلف در قالب صحبت، گفتمان و شعرعنوان كردم كه بنده متولد انزلي محله هستم. يعني يكي از 24 محله بزرگ شهر لنگرود، كه اين محله جمعيتي بالاي 15000 نفرو با افتخار، داراي 59 شهيد انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي مي باشد كه همگي  دوست و يا همكلاسي ام بوده‌اند. يعني بعضي از نقاط استان كه هم اكنون داراي شهر و شهرداري هستند چنين جمعيت و تعداد شهيدي ندارد. در سال 1360 با 16 سال سن به عنوان فرمانده پايگاه مقاومت بسيج مسجد قائميه انزلي محله بودم. در اوج درگيري منافقين در شهرها كه گاها بعضي از افراد شهامت خروج از منازل را نداشتند بنده در آن سن افتخار آن را داشتم كه 3 سال از بهترين دوران جواني و نوجواني خود را تقريبا به صورت شبانه روزي در مسجد و در كنار افراد بسيجي آن زمان كه اغلب آنان اكنون در مراكز سپاه و بسيج هستند و عده اي ديگر شهيد و يا مجروح جنگي شده اند همكاري نمايم. پس از آن افتخار دارم در سالهاي 66  و 67 تقريبا به مدت 22 ماه در مناطق عملياتي مختلف كشور از جمله ميمك، مهران، دهلران، ‌ابوغريب شركت كرده و به عنوان فرمانده دسته مين و پاكسازي معبر با آن خطرات جاني در خدمت نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم و طراحي و پايه ريزي عمليات نصر 5 در مورخ 5/5/66  توسط بنده صورت گرفت، كه در نتيجه ارتش عراق شكست سختي را متحمل شد. از طرفي علاوه بر اينكه امروز افتخار دارم به عنوان ايثارگر و جانباز جنگ تحميلي باشم،‌كارت ابراز رشادت را كه كمتر افرادي در مناطق جنگي دريافت نموده اند اخذ نمايم و فكر مي كنم با اين سبقه نبايد نگران برخي از حرفهايي كه مطرح مي شود، باشم. مضافا اينكه در طول 24 ماه خدمت من به مردم اين شهر، فقط 8 روز در مرخصي بوده ام و بقيه روزها تا ساعت حداقل 9 يا10 شب و حتي كليه ايام تعطيل در محل كار بوده و در تمامي جلسات شوراي شهر نيز بجز ايام ماموريت حضور داشتم و در جلسه مورخ 7/7/98 نيز با هماهنگي لازم در ارتباط با موضوع فرهنگي، ورزشي باشگاه شهرداري يعني حفظ نيروهاي جوان و ورزشي شهر حضور داشته و به اين موضوع نيز افتخار مي نمايم.

پس از 3ماه حضورم در شهرداري يكي از شهرهاي مجاور، به عنوان جانشين شهردار انتخاب شده و در ادامه نيز پس از استخدام رسمي به عنوان معاون شهردار و سپس شهردارشهرهاي مختلف اين استان و نيز رييس اداره راه و شهرسازي بوده‌ام و جالب اينكه در كل زمان خدمتم به عنوان مدير بوده و در اينجا نيز به عنوان يك نيروي خارج از بدنه شهرداري ورود نكرده و بر خلاف خيلي از شهرداران كه در پست شهردار شروع به يادگيري امور شهرداري مي‌نمايند،  ‌بنده از شهر ديگري به عنوان شهردار به اين شهر ورود كردم و از همان روز اول نيز شروع به كار نموده و در ملاقات عمومي و اماكن مردمي نياز به حضور مسئولين واحدهاي مختلف جهت پاسخگويي امور شهرداري نداشتم. در موقعيتي كه به شهرداري انزلي ورود كردم برابر با اسناد موجود،‌ پرسنل شهرداري 2 ماه حقوق وچند ماه اضافه‌كار معوقه، و پيمانكاران شهرداري مبالغ زيادي بستانكار بوده اند و جالب اينكه تعداد پيمانكاران شهرداري از تعداد نيروهاي ستادي شهرداري نيز بيشتر بوده و چارت سازماني شهرداري اجرايي نشده بود و تمام شهرداري در خود ساختمان مركزي خلاصه مي‌شد به نحوي كه در  داخل محوطه شهرداري تابلو مطلقا ممنوع نصب بوده و هيچ نظم و انضباطي در آن مشاهده نمي شد و محوطه شهرداري با سابقه 100 ساله، دو طرف آن به صورت خاكي و قسمتي نيز بدون حصار تحويل گرفتم، واي به حال كوچه و پس كوچه هاي اين شهر...

هيچ برنامه منظم و مدوني براي هدايت آبهاي سطحي،‌ پروژه هاي شهرداري، ‌ارتقا بودجه شهرداري و نظارت و تدبير در امور جاري، كنترل نيروها و پيمانكاران و شركت هاي خدماتي در شهرداري به چشم نمي خورد. در حاليكه بنده در خيلي از شهرها نسبت به استخدام نيروي شركتي و تبديل وضعيت آنان پيشرو بودم در اين شهرداري خيلي از نيروهاي شركتي با بيش از 5 سال سابقه كاري كه مستحق استخدام بوده اند، تبديل وضعيت نشدند و اين درحالي بود كه اين موضوع براي تعداد خاصي انجام گرفت. پرونده هاي فراوان حقوقي شهرداري اغلب بدليل عدم دفاع درست،  منجر به شكست شده بود، و حدود 30 پروژه زمين خورده از گذشته كه برخي از آنها داراي قدمتي بيش از حتي 10 سال داشت تحويل بنده دادند. در واحد ساختماني و شهرسازي نيز بدليل نبودن برنامه مدون و تدبيرلازم، ‌براي حل مشكلات مردمي درواقع تبديل به دبيرخانه كميسيون ماده  5شده بود، وضعيت فيزيكي اداري و شرايط كاركنان بسيار اسفبار و گاها خجالت آور بود بنوعي كه آتش‌نشانان عزيز ما در ناحيه2 آتش نشاني در يك ساختمان بدون ستون بسر مي‌بردند از جائيكه خودشان بايستي ناجي جان مردم باشند بيشتر در خطر جاني قرارداشته و دارند.

وضعيت كارخانه كمپوست با حجم زياد ريجكت موجود و نداشتن تصفيه خانه هدايت شيرابه از ديگر مشكلات خدمات شهري بود. پرونده هاي قضايي شهرداري به مرحله اجراي احكام رسيده بود و درآمدها بسيار پايين بود و ارزش افزوده نيز حتي در بعضي از ماهها به يك دهم و يا كمتر از دوران ماضي رسيده بود و از طرفي نيز حقوق ها و مزاياي پرسنل افزايش يافت، از همه مهمتر انتظار مردم كه درجاي خود بحق و بجا بود و تعطيلي چند ساله باشگاه فرهنگي، ورزشي شهرداري، ماشين آلات فرسوده و فقدان برنامه در سازمان حمل و نقل و نيز با ده ها مشكل ديگر مواجه شدم و فقط با دو ميليون تومان موجودي، اين شهر و شهرداري را تحويل گرفتم و نياز بود كه همه مسايل ابتدا كارشناسي و سپس مرحله به مرحله برنامه ريزي، مديريت و اجرا شود. و اما امروز با همه شرايط ياد شده و وجود تحريم ها و شرايط اقتصادي فعلي با افتخار اعلام مي دارم:

شهرداري در سنوات گذشته  با دريافت ارزش‌افزوده حتي بالاي 5 ميليارد در يك ماه، حقوق معوقه بجا گذاشته بود ولي بنده با دريافت ارزش افزوده حتي300 ميليوني در ماه گذشته در مدت 24 ماه خدمتم توانستم 26 ماه حقوق و بخش زيادي از اضافه كار پرسنل را پرداخت نمايم و نيز بيش از 2ميليارد تومان به عنوان كمك نقدي و غير نقدي به كل پرسنل تقديم شد كه در نوع خود و در شرايط فعلي حداقل در استان گيلان كم نظير بوده است. و بدليل اهميت پرداخت حقوق پرسنل براي بنده، در ماه گذشته با توجه به كمبود نقدينگي به ناچار مبلغ كسري حقوق را قرض و نسبت به تسويه حقوق ماه گذشته اقدام نموديم.

برخلاف برخي از مسئولان كه اقدام به نشر برخي سخنان مبني بر اينكه پرداخت حقوق  با اولويت كارگر و كارمند را دارند، خوشبختانه بايد عرض نمايم كه اين موضوع چه در شهرهاي ديگر و چه در اين شهر و شهرداري، ‌جز اساسي ترين برنامه هاي بنده بوده كه هميشه پرداخت حقوق براي كليه پرسنل همزمان انجام شود در غير اين صورت اولويت با نيروهاي شركتي وكارگران و سپس كارمندان عزيز و در نهايت مسئولين واحدها و خودم بوده و در اين راستا نيز اسناد و مدارك موجود مي باشد.

در طول اين ايام كه اقدامات عمراني و شهرسازي نيز كم نظير بوده ، علاوه بر پروژه هاي عمراني انجام شده،‌ حدود 25 پروژه بجا مانده از گذشته (طبق ليست موجود) از جمله سالن چند منظوره غازيان، پارك شهيد اختر كاويان، ‌يادمان شهداي گمنام، لاين كندرو خيابان نواب، ساختمان آتش نشاني مركزي،‌ پارك شهيد دستغيب، آسفالت خيابان 23 مهر، بازگشايي انتهاي خيابان پاسداران و... با اعتباري بالغ بر 18 ميليارد تومان اجرايي شده اند.

به كليه نيروهاي شهرداري بر اساس چارت سازماني، شرح وظايف مشخص و ابلاغ گرديد،‌ و معاونين شهرداري نيز بر اساس چارت سازماني معرفي شده اند و براي هريك از معاونين محيط اداري جداگانه به همراه امكانات مورد نياز تحويل شد كه اين موضوع نيز در شهرداري انزلي مسبوق به سابقه نمي‌باشد و هيچ گاه  در اموري كه بر اساس شرح وظايف ابلاغي صورت گرفته كسي دخالتي نداشته است.

  برخي ازجابجايي‌هاي شهرداري، صرفا بخاطر استعفاي خود افراد و بدليل مشكلات شخصي آنان بود و براي بعضي ازپست ها نيز نياز به تاييد حكم در استان بوده و جالب آنكه تعدادي از اين جابجايي ها نيز با مشورت اعضاي محترم شورا بوده است.

به جهت جلوگيري از اتلاف وقت مردمي و نيز تسريع در كار ارباب رجوع، بر اساس هماهنگي انجام شده كليه مسئولين واحدها در خارج از ساعت اداري و حتي ايام تعطيل در دفتركار شهرداري حضور پيدا كرده تا نسبت به بررسي كارها و پرونده ها هماهنگي لازم انجام گيرد تا ديگر نيازي به ديدار حضوري با مسئولين در ساعات اداري نباشد، مگر در مواقع خاص و در اين راستا نيز به كليه تماس هاي تلفني در هر ساعتي از شبانه روز پاسخ لازم داده مي شود.

قبل از ورود بنده امور اداري شهرداري فقط در حد صدور برگه ماموريت و مرخصي بوده لكن با تغيير و تحولات اساسي، ورود و خروج پرسنل با نظم بيشتر مورد كنترل قرار گرفت و كليه كارمندان و مديران ملزم به رعايت نظم اداري مي باشند كه اين نيز يكي از اصول اساسي مديريت اداري در جهت رعايت حقوق شهروندان مي باشد. در خصوص سازمان حمل و نقل نيز لازم است عنوان نمايم كه با توجه به مشكلات پيش آمده در اين سازمان كه در گذشته وقوع يافت و پيگيري خود اعضاي محترم شوراي شهر مستلزم تغيير و تحولاتي بود كه به لطف خداوند نتايج مطلوبي در اين بخش حاصل گرديد.

در خانواده‌اي پرورش يافتم كه اخلاق مداري و حفظ حرمت افراد و مردم هميشه سرلوحه كارم بوده و هست و در حال حاضر نيز مدارك و مستنداتي وجود دارد كه فعلا با توصيه مسئولين محترم نظارتي محفوظ مانده است.

در جلسات گذشته به مداركي اشاره شد و عنوان شد كه تعدادي از نيروهاي شركتي حضور ندارند وحقوق و مزايا دريافت مي نمايند،  معروض ميدارم كه شركت هاي  پيمانكاري به دليل پرداخت مبلغ مشخص بر مبناي رقم قرارداد، نسبت به پرداخت حق و حقوق بيمه افراد اقدام مي نمايند و پرواضح است كه تعداد افراد ملاك نيست چون كار حجمي است. به عنوان مثال در سنوات گذشته نزديك، شركت سبززيور با رقم مشخص ( حدود 4/5 ميليارد تومان) برنده مناقصه شد و براساس آن نسبت به جذب نيرو اقدام نمود و شهرداري ماهيانه نسبت به 12/1 رقم قرارداد بر حسب اسناد نظارت پرداخت مي نمود حال اين شركت با 50نيروي كار يا 200 نيرو ، هيچگونه ارتباطي به شهرداري نداشته و ندارد و شهرداري نيز هيچ گونه دخالتي بر افراد تحت پوشش شركت كه مثلا در روابط عمومي ، انبار و يا غيره، در محل پروژه يا خارج از محل  بودند، نداشته و ندارد. و لازم به توضيح است كه:

1) در قرارداد حجمي شهرداري نسبت به جذب نيرو هيچ گونه نقشي ندارد.

2) پرداخت شهرداري در قالب قرارداد به حجم كار است نه نيرو.

3) هيچگونه فيش حقوقي يا اسناد مالي براي افراد توسط شهرداري صادر نمي شود.

4) شركت ها مجاز هستند به تعداد دلخواه در حوزه هاي كاري، دفتري، مشاوره اي و غيره بدون كسب نظر از شهرداري جذب نيرو نمايند و فقط كار، ملاك پرداخت مطالبات شركت بر مبناي رقم قرارداد خواهد بود نه نيرو.

5) شهرداري ها نيز براساس كار، اسناد پيوست قرارداد، نوع كار تعريف شده و بعضي از نيروهاي مستقيم كاري نسبت به پرداخت ها  پیشنهاد و نظر مي دهند و پرداخت هرگونه حق  و حقوق نسبت به افرادي كه در پروژه كار حجمي حضور ندارند ، هيچگونه ارتباطي به شهرداري نداشته و متوجه شركت است. با توجه به مراتب فوق اعلام مي دارم اگر در شهريور ماه در جلسه شوراي شهر اشاره به شخصي مي شود كه حضور نداشته، اولا اينكه ايشان از فروردين ماه ترك كار كرده بود و در آن تاريخ و ليست آن روز نبود. دوماً، چرا تعداي از افرادي كه در شركت سبززيور بودند و مدت چند سال با همين شيوه پرداخت صورت مي گرفت، اين افشاگري انجام نشد و جالب اينكه شخصي را كه خودتان اعلام كرديد كه رابط شركت و شهرداري بوده بيمه نامبرده توسط شهرداري پرداخت مي شد.   

در خصوص قرارداد GIS، طرف قرارداد با شهرداري در سال 1395 قرارداد مربوطه را منعقد نمود كه مي بايستي دو ماه نسبت به اتمام پروژه اقدام مي نمود و اين پروژه برخلاف قرارداد به مدت دو سال به طول انجاميد و صورت وضعيت قطعي ايشان با پيگيري بنده در سال 97 تنظيم و تاييد گرديد و بر اساس اسناد مبالغ قرارداد ايشان نيز اغلب در زمان بنده پرداخت شد و نه قبل تر از آن. بنابراين چگونه و بر چه اساس بنده دستور فسخ قرارداد ايشان را دادم در حاليكه صورت وضعيت قطعي ايشان را امضا نمودم.

كليه پيمانكاراني كه در دوران بنده با شهرداري قرارداد منعقد نموده اند داراي صلاحيت لازم بوده و اغلب نيز از گذشته در اين شهرداري مشغول بوده و يا سابقه كار در اين شهرداري را داشته اند و قراردادهاي ايشان نيز بر اساس آيين نامه مالي شهرداري منعقد گرديد.

در خصوص كفپوش خيابان حافظ همين بس كه ساكنين منطقه طي صورتجلسه‌اي از عملكرد شهرداري به لحاظ زيبا سازي تقدير و تشكر داشته اند و به نظر مي رسد اين خود پاسخ مناسبي است براي خيلي از حرف هاي مطرح شده.

قضاوت در مورد خودم را به خداي بزرگ مي سپارم ونيز به  افراد صاحبنظر و فني و علي‌الخصوص مسئولين محترم استاني بويژه در راس عملكرد  شهرداران و مسئولين اجرايي استان جناب آقاي دكتر اكبري مقدم، ‌معاونت محترم هماهنگي امور عمراني استانداري گيلان و همچنين آيندگان و بازبيني عملكرد شهرداري بر اساس اسناد و مدارك گذشته، حال و آينده.

در خصوص دفاع از حق و حقوق پر سنل در همه زمينه ها مدافع آنان بوده و هستم و بر اساس دستور اينجانب كه كليه اسناد و مدارك آن نيز در كارگزيني و اموراداري شهرداري موجود مي باشد به هر پرسنلي كه ارتقا شغلي و يا مزايايي تعلق گرفته، چه از گذشته و چه حال، انجام شده است و افتخار دارم كه اعلام كنم دومين سمينار تخصصي شهرداران استان گيلان كه براي اولين بار در شهر بندرانزلي با پيگيري اينجانب برگزار شد، درآن سمينار پيشنهاد بنده مورد تاييد استاندار محترم وقت جناب دكتر سالاري قرار گرفت و متعاقب آن در ارديبهشت ماه سالجاري به كليه روساي شوراي شهر و شهرداران استان نامه اي ارسال كردم تا همه پيگير موضوع باشند. خوشبختانه با پيگيري هاي دفترامور شهري و معاونت محترم امور عمراني مجوزي اخيرا به كليه شهرداري ها ابلاغ شد تا مراحل تبديل وضعيت اين عزيزان انجام شود . قطعا اين مهم و ساير موفقيت‌ها با پيگيري و مديريت و دلسوزي واقعي انجام شده نه با رياست.

بنده هيچ زماني خود را وابسته به پست و مقام ندانسته و نخواهم دانست. چرا كه به لطف خداوند  و دعاي خير مرحوم پدر و مادر عزيزم سعي كردم در هر شرايطي استقلال خود را حفظ نمايم و عليرغم شرايط مالي مناسب ولي با كارگري زندگي خود را بنا نمودم كه اين امر هميشه مايه افتخارم بود. و به اندازه كافي نيز در كارنامه زندگي خود داراي پست مديريتي و مقام بوده ام و تابع نظر جمع بوده و هستم، بار ديگر اعلام مي كنم مطالب اعلام شده فقط بخشي از عملكرد اين شهرداري بوده، كه به خيلي از عملكردها همچون نوسازي ناوگان حمل و نقل، موفقيت هاي باشگاه شهرداري وغيره اشاره اي نداشتم.

اين همه نقش عجب بردرو ديوار وجود

هركه فكرت نكند نقش بود بر ديوار

خدايا هر كجا كه ياد تو و ذكر تو باشد آنجا زيباست، هر سينه كه از عشق تو و مهر تو لبريز شود، به يقين حرم الهي توست. پس به همه ما دلي عطا كن كه از كينه و خشم،‌حسد و غيبت و تهمت و دروغ تهي باشد.

آمين يا رب العالمين. صلوات