نمایش بزرگ عاشورایی کربلا زیباست در بندرانزلی برگزار شد
۱۳۹۷/۰۸/۰۸

بازدید

با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و شهرداری و شورای اسلامی شهر انزلی:
نمایش بزرگ عاشورایی "کربلا زیباست" در بندرانزلی برگزار شد


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرانزلی ، بزرگترین و متفاوت ترین نمایش  میدانی و عاشورایی با عنوان "کربلا زیباست" در گلزار شهدای بندرانزلی به مدت سه شب بر روی صحنه رفت.

این نمایش عاشورایی روایتگر نهضت عاشورا پس از شهادت امام حسین (ع) بود که به شیوه روایت تصویر ، کار شده و تصورات ذهنی راوی داستان از واقعه پس از عاشورا در کربلا و شام توسط بیش از ۵۰ بازیگران در ۱۲ پرده به اجرا درآمد.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی و شهرداری انزلی تامین بخش اصلی هزینه های این نمایش بزرگ عاشورایی را با همکاری دیگر نهادهای مدیریتی شهرستان بر عهده داشته اند.

به منظور اجرای این نمایش میدانی  از محتوای 13 کتاب و از کتاب های مقتل لهوف، مقتل الحسین خوارزمی، حماسه عاشورایی و خصایص الحسینیه به عنوان منابع اصلی استفاده شد‌ه است.

عوامل اجرایی و بازیگران این نمایش متشکل از یک تیم 100 نفره و از جوانان و هنرمندان بومی استان گیلان هستند و سالار ویسانلو، نسیبه ذوالفقاری، قاسم دباغچیان، مسعود معصومی، اشکان نیک روش ، آرش میربلوک، امیرمحمد سکوتی و زینب احمدی به عنوان بازیگران اصلی و امیر محبوب یگانه ؛ مسئول امور رسانه، سارا وحدی ، ناهید اکبر زاده، درنا بامدادی ؛ منشی صحنه ،  هدی ظروفچی؛ طراح گریم ، الهه جعفری ؛ طراح دکور و قدسیه خاک ، فاطمه باقریان ؛ طراح لباس ، به عنوان عوامل اجرایی هستند که مدیریت این پروژه بزرگ با علیرضا بابایی و محمد مهدی شیاسی نیز کارگردانی آن را بر عهده داشت.