نهضت پارک و آسفالت در بندرانزلی
۱۳۹۸/۰۳/۱۹

بازدید

شهردار بندرانزلی: نهضت آسفالت نیز در کنار نهضت احداث پارک همچنان ادامه خواهد داشت و بحث آسفالت را بصورت ویژه دنبال خواهیم نمود.


به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی دکتر پورقربان در حاشیه افتتاح پارک انصارالحسین اظهار نمود: نهضت آسفالت نیز در کنار نهضت احداث پارک همچنان ادامه خواهد داشت و بحث آسفالت را بصورت ویژه دنبال خواهیم نمود.

وی با بیان اینکه دردوران مدیریت بنده و شورای پنجم پنج پارک در سطح شهر انزلی افتتاح شده است خاطر نشان کرد:  بعد از افتتاح پارک آزادگان، پارک شهید اختر کاویان، شهید دستغیب و آفتاب، پارک انصارالحسین پنجمین پارکی است که مورد بهره برداری قرار گرفته است و نسبت به تعمیر و تجهیز مجدد بسیاری از پارک ها اقدام نموده ایم و برنامه ی آتی ما تجهیز و راه اندازی پارک یک و نیم هکتاری در ورودی شرقی شهر،  پارک سوسر و یک پارک دیگر خواهد بود. پارک انصارالحسین به مساحت 4500 متر مربع با هزینه اجرایی یک میلیارد تومان در عرض 72 روز انجام شده است.
شهردار بندرانزلی افزود: در دو ماه گذشته در سطح شهر ۲ هزار اصله انواع نهال را قبض کردیم و ۳۰ هزار نشاء در سطح شهر کاشته شده است و بیش از ۲۵۰۰ تن خاکریزی بلوارها و پارک ها را در سطح شهر انجام دادیم و بسیاری از لچکی های میادین که رها شده بود را تبدیل به فضای سبز نمودیم و سرانه فضای سبز که باید بصورت ۷ متر مربع به صورت استاندارد برای هر نفر می باشد در طول این مدت افزایش دادیم.
وی تصریح نمود: نهضت آسفالت نیز در کنار نهضت احداث پارک همچنان ادامه خواهد داشت و بحث آسفالت را بصورت ویژه دنبال خواهیم نمود.
دکتر پورقربان با بیان اینکه عملکرد شهرداری در حوزه مدیریت سواحل در سال گذشته بسیار مطلوب بوده است عنوان نمود: در طول 9 کیلومتر از نوار ساحلی تحت مدیریت شهرداری، هیچ آمار غریقی در سال گذشته نداشته ایم و نسبت به تجهیز طرح سالمسازی، ساخت کلبه های چوبی، آلاچیق، محوطه سازی برای برگزاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی، احداث سوئیت، پارکینگ، درختکاری، نصب مبلمان و سطل زباله و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و صنایع دستی اقدام نمودیم و هزینه سنگینی به غیر از تجهیزات در این بخش انجام شد ولی پرداختی ما حتی ۱۰ درصد این مبلغ نبوده است. امیدواریم در سال جاری در بحث مدیریت سواحل به گونه ای برنامه ریزی شود که همه ادارات و نهاد ها درگیر شوند تا بحث مدیریت سواحل به نحو احسن و بصورت شایسته انجام گیرد.    
وی در پایان اظهار نمود: موافقت فاز اول پیاده راه سازی  در جلسه شورای ترافیک کسب شده است و بزودی این پروژه در محدوده بازآفرینی شروع خواهد شد.