نودمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی
۱۳۹۸/۱۰/۱۰

بازدید

نودمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، کارشناسان شهرداری، با موضوع نامه شهرداری درخصوص آمادگی آقای طالب زاده جهت ساخت یک دستگاه پل عابر پیاده – نامه شهرداری درخصوص واگذاری یک باب مغازه واقع در خیابان پاسداران به صورت اجاره – نامه شهرداری در خصوص عقد قرار داد با دانشگاه گیلان در مورد برنامه ۵ ساله شهرداری -درخواست کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورا درخصوص ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری بندرانزلی، شامگاه امروز یکشنبه ( ۱۸ دی ماه) در محل شورا برگزار شد.

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در مورد پروژه های در حال اجرای شهرداری عنوان نمود: خوشبختانه پروژه تعویض درز انباساط پل ولایت را بعد از سال ها شروع نمودیم و مفق به اتمام آن شدیم.

وی افزود: پروژه ساخت محوطه مصلی و دیواره سازی آن بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و حوطه سازی مرکز بازدید تالاب نیز شروع شده است. رنگ آمیزی مغازه های حاشیه شنبه بازار روگا در حال انجام است و آسفالت خیابان معلم به پایان رسیده و آسفالت خیابان آیت الله نجفی در حال انجام است.

شهردار انزلی اظهار نمود: پیاده روسازی میدان کریم بخش به سمت کافه سیاران در حال انجام است و تعمیر عرشه پل شهید بهشتی دوباره از سرگرفته شده است و لکه گیری آسفالت کوچه ها و خیابان ها در حال انجام است.

شهردار بندرانزلی در این جلسه در مورد ساختمان های خیابان مظلوم نیز اظهار نمود: دو پروانه ساختی که در خیابان مظلوم صادر شده یکی مربوط به سال 1393 بوده و ما موظف بودیم بر اساس قانون ساخت نسبت به تمدید پروانه اقدام نماییم و در مورد پروانه دیگر آنچیزی که بر اساس ضوابط از سوی میراث فرهنگی به شهرداری اعلام شده ضوابطی درباره حریم شماره 1، شماره 2 و شماره 3 بوده است و هیچ کدام از این ساخت و سازها در داخل حریم نبودند و هر گونه تمدید یا صدور مجوز خارج از این حرایم بوده است.

دکتر پورقربان افزود: اگر میراث در این باره ادعایی داشته باشد بر اساس قانون موظف بود بعد از اینکه این حرایم را اعلام می نماید آیین نامه اجرایی مصوبه را به کمیسیون ماده 5 ببرد و 6 ما فرصت داشت به شهرداری انزلی ابلاغ نماید که این اتفاق هم نیفتاده است و پروانه که صادر شده بر خلاف ضوابط میراثی نبوده است و اگر خلافی از لحاظ ساخت و ساز صورت گرفته، بلافاصله تشکیل پرونده داده شده و پرونده هم در کمیسیون مربوطه مطرح شده و ما هم تابع دستور و نظر کمیسیون ماده 100 هستیم.