پنج میلیون تومان کمک به سیلزدگان در جشنواره نوروزی انزلی
۱۳۹۸/۰۱/۲۴

بازدید

مردم نوعدوست انزلی در سه روز پایانی جشنواره نوروزی شهرداری در بوستان تاریخی بلوار پنج میلیون و 484 هزار تومان برای کمک به هموطنان سیل زده شان اهدا کردند.


به گزارش اداره ارتباطات شهرداري بندرانزلي و به نقل از ايرنا، در راستای کمک به هموطنان سیل زده خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرساحلی بندرانزلی نیز آستین همت خود را بالازدند و با توجه به برگزاری جشن های شبانه نوروزی موقعیت را مغتنم شمرده و در سه روز پایانی جشن های شبانه شهرداری بندرانزلی به پیشنهاد اعضای دبیرخانه جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی جمع آوری کمک های نقدی به صورت گلریزان در دستور کار قرار گرفت و مسئولیت جمع آوری این کمک ها به خبرنگار ایرنا سپرده شد .


کودکان با لباسهای محلی و با زنبیلی در دست در بین حاضران در جشن نوروزی شهرداری انزلی کمک های نقدی شهروندان و گردشگران را جمع آوری کرده و پس از شمارش در همان محل ، میزان کمک های جمع آوری شده در هرشب اعلام شد .
بنا بر این گزارش در 2 شب نخست جشن های نوروزی دو میلیون و 615 هزار تومان جمع آوری و در شب اختتامیه این جشنواره دو میلیون و 869 هزار تومان از حاضران جمع آوری و در مجموع 5میلیون و 484 هزار تومان جمع شد و بر اساس اعلام در این مراسم، مقرر شده تعدادی از خبرنگاران مبلغ جمع آوری شده را به استان لرستان و به دست نیازمندان آن برسانند.
به گزارش ایرنا، دوشنبه 12 فروردین به علت بارندگی شدید، رودخانه خرم رود و رودخانه های شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی در لرستان طغیان و سد مروک دورود سرریز کرد؛ جاری شدن سیلاب خسارت های فراوانی به بخش های زیربنایی، کشاورزی، مسکونی و دیگر حوزه های استان لرستان وارد کرده است.