گوشه ای از تلاش های پرسنل شهرداری در بارندگی شدید 13 و 14 مهر ماه
۱۳۹۷/۰۷/۱۴

بازدید

گوشه ای از تلاش های پرسنل شهرداری در بارندگی شدید 13 و 14 مهر ماه


به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی طی دیروز و امروز شاهد بارندگی شدید در بندر انزلی بودیم که این بارندگی تا فردا 15 مهر نیز بصورت خفیف  ادامه خواهد داشت. این در حالی است که در جلسه ی ستاد بحران شهرداری بندرانزلی که در تاریخ 10 مهر برگزار شد وظایف تمامی واحدهای شهرداری در هنگام بارندگی شدید پیش رو ابلاغ گردید.

طی روز های 10، 11 و 12 مهر نیروهای خدمات شهری معابر، جوی ها و آبراهه ها را پاکسازی و لایروبی کردند که موجب شد شاهد آبگرفتگی کمتری نسبت به سال های گذشته در سطح شهر باشیم . به گزارش برخی از منابع خبری میزان تجمعی بارش ها از ابتدای فعالیت این موج تا ساعت 22 روز 14 مهر در بندرانزلی به 130 میلی متر رسید که این میزان بارندگی باعث آبگرفتگی چند ناحیه شد که این نواحی به دلیل مشکلات زیر ساختی در سال های قبل نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کردند. 

لایروبی منهول ها و کانال های جمع آوری آب های سطحی قبل از بارندگی

پاکسازی جوی ها و معابر قبل از شروع بارندگی

بازگشایی مسیر های آب های سطحی برای هدایت به سمت دریا

مسیرهای باز گشایی شده :
 مفتح شمالی ، شهدای شمالی ، جنب پلاژ گرجی روبروی خیابان جهانگانی ، کوچه پلاژ عباد ، روبروی دانشگاه علمی کاربردی، جنب پلاژ آسیا روبروی خیابان سحر خیز ، کانال انصار الحسین، جنب هتل الماس ، خیابان شانزدهم روبروی ورودی کلویر ۲ ، انتهای خیابان پاسداران خروجی راه ترابری مربوط به منطقه مسکونی ۲۰۰۰ واحدی مسکن مهر

کمک رسانی  و سرويس دهي به مردم توسط  اداره ماشین آلات شهرداری و سازمان حمل و نقل بندرانزلی

تلاش پرسنل شهرداری برای بازگشایی کانال های جمع آوری آب های سطحی و رفع آبگرفتگی معابر