۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۸ خرداد
وضعیت عملکرد حوزه خدمات شهری نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری به خود گرفته است.
مهدی خلیلی در جریان سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی در پاسخ به انتقادات یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار نمود: من وظیفه دارم به تمام اعضای شورای شهر پاسخ دهم نه اینکه رضایت فردی یک نفر را جلب کنم.
مهدی خلیلی در جریان سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی در پاسخ به انتقادات یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار نمود: من وظیفه دارم به تمام اعضای شورای شهر پاسخ دهم نه اینکه رضایت فردی یک نفر را جلب کنم.
شهردار بندرانزلی با بیان اینکه سوال این است که در بودجه 1400 شورا چه پروژه شاخصی برای شهرداری تعریف شده بود که آن را اجرایی نکردیم گفت: در حال حاضر توجه به پیوست بودجه 1401 داریم و دو پروژه بزرگ را در سطح شهر انزلی آغاز کرده ایم که می توان به پروژه های بازار میوه و تره بار در ضلع غربی بازار ماهی و ساخت ایستگاه آتش نشانی اشاره کرد.
خلیلی افزود: مناقصه پروژه ساخت ایستگاه آتش نشانی طی 20 روز گذشته انجام شده و امروز نیز شهرداری پیمانکار بازار میوه و تره بار را انتخاب کرده است.
وی با بیان اینکه چه اتفاقی افتاده است که شما سوال می پرسید پول ها چه شده است تصریح کرد: بدهی های سنواتی شهرداری بسیار زیاد بوده است که از گذشته بجا مانده است.
شهردار بندرانزلی ادامه داد: امروز محکومیت هایی برای شهرداری ایجاد شده است؛ ما برای یکی از بزرگترین پروژه های محکومیت شهرداری یک راهکار ایجاد کرده ایم تا بتوانیم از یک محکومیت بزرگ جان سالم به در ببریم.
خلیلی تاکید کرد: شهرداری الویت های خود را مشخص کرده است و براساس پیوستی که برای شورای شهر ارسال کرده خودش را متعهد به انجام ان میداند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه لکه گیری خیابان ها و مبحث آسفالت در برخی مناطق با فضایی مواجه می شویم که باید سریعا به آن رسیدگی شود؛ در حال حاضر با تمام توان در حال جان بخشی دوباره به وضعیت آسفالت شهر هستیم.
شهردار بندرانزلی ادامه داد: در خصوص مسائل حقوقی ترجیح میدهم موضوعات در جلسه غیرعلنی بیان کنم تا جزئیات عملکرد شهرداری در مقابله با افرادی که با آنها وارد بحث قضایی شده ایم در مدیریت شهری محفوظ بماند.
خلیلی تصریح کرد: امروز شهرداری در خصوص پرونده هایی که در گذشته ایجاد شده است به شدت در حال تاوان دادن است اما بیان این نکته لازم است که ما در 10 ماه گذشته هیچ پرونده ای را در مدیریت شهری نباخته ایم.
وی با اشاره به ساختمان های پرخطر عنوان کرد: در خصوص ساختمان های پرخطر شهر انزلی سابقه مکاتبات بسیاری وجود دارد؛ در این خصوص می توان به ساختمان های پرخطری همانند گرند هتل و هتل تهران و ساختمان هایی که متاسفانه برای برخی موضوعات به انها طبقه اضافه شده اشاره کرد.
شهردار بندرانزلی با اشاره به پیگیری مسئله 20 ساله برخی بازارها در شهر انزلی گفت: در این خصوص جلسه ای با نماینده دادگستری داشته و مواردی در این خصوص با انها مطرح کرده ایم.
خلیلی با اشاره به وضعیت بازار کاسپین عنوان کرد: 20 سال از کاسبی تعداد زیادی از همشهریان در آن بازار می گذرد ضمن اینکه برخورد در هر فضا و مکانی طبعات خاص خود را در پی دارد.
وی با بیان اینکه گذشتگان در خصوص فعالیت این ساختمان ها باید پاسخگو باشند گفت: در دوران تصدی خود در شهرداری انزلی ساختمان و بازار بدون پایانکاری اجازه فعالیت نگرفته است.
شهردار بندرانزلی در خصوص سوالی مبنی بر عدم شفافیت پروژه لوله گذاری خاطرنشان کرد: موضوع شفاف است؛ امکانات و پرسنل متعلق به شهرداری بوده و ما در خصوص این سوالات به دستگاه قضایی پاسخ شفاف داده و از عملکرد خود دفاع کردیم.
خلیلی عنوان کرد: در شرایطی که هفته گذشته یک نوجوان جان خود را دلیل غرق شدن در دریا از دست داد زیر فشار هستیم تا مبحث نجات غریق در شهر را برعهده بگیریم؛ این مسئولیت توسط فرمانداری در حال واگذاری به مدیریت شهری و شهرداری است.
وی در پاسخ به یک سوال در خصوص وضعیت چراغ های سطح شهر با بیان اینکه 98 درصد چراغ های فوق سالم هستند خاطرنشان کرد: این چراغ ها در ایام شهادت خاموش بودند، پس از آن نیز به دلیل اینکه طرح خاصی برای ایام دهه کرامت در آنها پیش بینی نشده بود به جهت به روزرسانی نرم افزار فعلا مورد استفاده قرار نمی گیرند.
شهردار بندرانزلی همچنین در پاسخ به سخنان عضو شورا در خصوص اعطای پاداش به برخی از افراد شاغل در شهرداری گفت: هیچ پاداشی به کسی نداده ام و آن چیزی که پرداخت شده تماما قانونی و در قالب رفاهیات و موضوعات این چنینی بوده است.
خلیلی تاکید کرد: در شهرداری تلاش شده از تمامی افرادی که به سبب رشد شهر از رفاه خانواده خود کاسته و وقت خود را در اختیار شهر قرار داده اند در قالب بن، کالا برگ و سایر تشویقات مورد تقدیر قرار بگیرند.
وی بیان داشت: در خصوص پرداخت اضافه کاری باید تاکید کنم که حق مدیر است که نسبت به عملکرد کارمند خود اظهار نظر و براساس آن نیز نظرات خود را اعمال کند
شهردار بندرانزلی بیان داشت: شهرداری دچار ضعف و نقص هایی است که به اعضای شورای شهر حق انتقاد میدهم و از این بابت از مردم نیز عذرخواهی کرده ام.
خلیلی یاداور شد: امروز رفت و روب ، لکه گیری آسفالت و مسائل عمران شهری از مهم ترین دغدغه های ما در شهرداری بوده و تلاش می کنیم تا با یک عزم جدی مشکلات و مسائل را برطرف کنیم.
وی تصریح کرد: مردم شهر انزلی حق دارند یک شهر تمیز داشته باشند که در این خصوص اگر منصفانه بخواهیم اظهار نظر کنیم باید گفت وضعیت عملکرد حوزه خدمات شهری نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری به خود گرفته است.
تاریخ:
1401/03/30
تعداد بازدید:
118
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal