۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۸ خرداد
تور عکاسی و نمایشگاه عکس بندر تا بندر ویژه شهرستان بندرانزلی برگزار شد
به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی، فعالان هنری استان گیلان و نشریه معین گیلان با حضور عکاسان استان گیلان برگزار شد.

ور عکاسی و نمایشگاه عکس بندر تا بندر ویژه شهرستان بندرانزلی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی، فعالان هنری استان گیلان و نشریه معین گیلان با حضور عکاسان استان گیلان برگزار شد.

در ابتدا مراسم رونمایی از پوستر تور بندر تا بندر در بندرانزلی در دفتر شهردار برگزار شد. ضمن خوش آمد گویی شهردار و رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی از هنرمندان و عکاسان شرکت کننده در نمایشگاه عکس بندر تا بندر، از پژوهشگران و فعالین حوزه عکاسی و گردشگری تقدیر بعمل آمد.
بمناسبت و انگیزه روز جهانی عکاسی چهارمین تور عکاسی خبری و هنری «بندر تا بندر» با حضور 15 عکاس و 5 کارشناس در حوزه های میراث تاریخی،گردشگری و محیط زیست ، عکاسی و کارشناس شهری در بندر انزلی تدارک و اجرا گردید.
مهدی خلیلی شهردار بندر انزلی در نشست معارفه با عکاسان شرکت کننده در این تور با معرفی و برشمردن ویژگی های پر اهمیت تاریخی بندر بعنوان خواستگاه تجارت دریایی و بندری با دیگر مناطق و بنادر کشور در گذشته و تعامل بازرگانی و انجام تجارت پویا با بنادر کشورهای همسایه همچون بادکوبه و آستراخان در ادوار تاریخی به چگونگی و چرایی پرداختن به ظرفیتهای پر شمار این شهر فرهنگی و میهمان نواز اشاره کرده و توجه ویژه به ثبت و بازتاب جلوه های بصری این بندر با سابقه ی درخشان که بعنوان اولین های کشور در زمینه های مختلف محسوب میگردد، نگاه ریزبین ، فنی و هنری عکاسان را در سند سازی تصویری برای امروز و آیندگان بسیار ارزشمند و کاربردی تلقی کردند.همچنین شهردار بندر انزلی به ظرفیتهای گردشگری و بهره مندی از شهر،دریا و بندر بعنوان جاذبه های تلفیقی و چشم نواز این شهر اشاره داشته و تداوم حرکت بالنده این گردهمایی هدفمند در توسعه و گسترش سواد بصری میان مخاطب و جامعه هدف را با اهمیتی راهبردی در حیطه فرهنگ سازی و هنرپروری با کارکردهای سودمند تاکید و ارزیابی کردند.
در ادامه شعبان جعفری ریاست شورای اسلامی شهر بندر انزلی نیز با اشاره به اتفاقات و رویدادهای تاریخ ساز این شهر بندری در ادوار مختلف اشاره داشتند و به نقش کلیدی مهمان نوازی پیشینیان و شهروندان بندر انزلی بویژه در مقطع جنگ جهانی دوم و پذیرایی و تیمار اسیران و کوچانیدگان لهستانی به ایران را یکی از چندین ویژگی برجسته مهمان پروری و انسان دوستانه این خطه از کشور پرداختند،شعبان جعفری در جلسه معارفه با عکاسان شرکت کننده به ثبت و ضبط داشته ها و بازتاب رویدادها از نگاه خلاقانه عکاسی اشاره و ثمره این حرکت تولید محور را بسیار ارزشمند ارزیابی کرده و آمادگی مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری بندر انزلی را برای بازتاب آثار این جریان در نزد شهروندان و مخاطبان عمومی اعلام نمودند.
 
در طی برپایی تور عکاسی عکاسان فعال استان از بناها و اماکن تاریخی و گردشگری شهر بندرانزلی دیدن و به عکاسی پرداختند و در پایان تور بندر تا بندر نمایشگاه عکس از عکاسان منتخب استان در موزیک جیگا دایر گردید.
در پایان تور عکاسان تندیس های دپارتمان و تقدیر نامه های مشترک شهرداری و شورای شهر بندر انزلی و روزنامه معین به عکاسان شرکت کننده در تور اهدا گردید.
شایان ذکر است بعد از برپایی نمایشگاه عکاسان گیلانی در روسیه و آذربایجان این نمایشگاه در قالب تور بندر تا بندر در شهرهای استان گیلان برگزار و بندرانزلی چهارمین ایستگاه برگزاری این تور بود.
 
 
تاریخ:
1401/06/03
تعداد بازدید:
177
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal