۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
امیـدواریـم فصـل پاییـز را بـا کمتـرین آبگرفتـگی ها سپـری کنیـم
بـه نقـطه صـفر نمی رسیـم ولـی شرایـط مطلوبتـری خواهیـم داشـت
به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی و به نقل از نشریه انزلی فردا، امروزه با گسترش شهرها و رشد آهنگ شهرنشینی ، همچنین افزایش مشکلات و معضلات ناشی از این فرایند و اهمیت یافتن مدیریت یکپارچه و توسعه متوازن ، همه جانبه و پایدار شهر ، بحث بهسازی زیر ساخت های موجود شهری بیش از پیش قوت یافته است .
در این راستا بهسازی شبکه معابر شهری و همچنین شبکه فاضلاب شهری به عنوان شریانی مهم و حیاتی دارای اهمیت ویژه ای می باشد .
شهردار بندرانزلی در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه انزلی فردا اظهار داشت : امیدواریم فصل پاییز را با کمترین آبگرفتگی ها سپری کنیم .
مهدی خلیلی با اشاره به اینکه عموما در ماههای مرداد و شهریور ، برای کاهش معضل آبگرفتگی در سطح شهر درخصوص لایروبی لوله ها و کانالهای هدایت آبهای سطحی اقدام می کنیم ، تصریح کرد : به همین منظور امسال نیز لایروبی ها و لوله گذاری ها در معابر و مسیرهای معمول به جز چند نقطه در سطح شهر، به پایان رسیده است .
اقدامات صورت گرفته در انزلی و غازیان
وی سپس درخصوص اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از معضل آبگرفتگی در سطح شهر گفت : به همین منظور در منطقه انزلی 5 هزار متر لایروبی لوله های هدایت آبهای سطحی و 200 متر لایروبی کانال رو باز با بیل مکانیکی را انجام دادیم .
همچنین لوله گذاری در خیابان مهدی پور با لوله سایز 600 به طول 60 متر ، لوله گذاری در خیابان شهید آوینی با لوله سایز 600 به طول 30 متر ، لوله گذاری در جنب مسکن مهر با لوله سایز 1000 به طول 57 متر و احداث دو هزار و 400 متر کانال خاکی برای جلوگیری از مشکل آبگرفتگی صورت گرفته است .
شهردار بندرانزلی اضافه کرد: لوله گذاری در خیابان پاسداران و حفر کانال روباز به طول 1000 متر نیز از اقدامات در دست اجرا می باشد.
وی به اقدامـات صورت گرفـته در منطقه غازیان نیـز جهت جلوگیری از آبگرفتـگی ها اشـاره و تصریح کـرد : در همین راستـا در زمینه لایـروبی لوله های هدایـت آبهای سطـحی به طول 7 هزار متر ، لایروبی کانال های روبـاز با بیل زنجیری به طول یک کیلومتر و لوله گذاری در دو نقطه به طول 20 متر اقدام شد .
کارهـای در دسـت اقـدام شهـرداری در غازیـان نیـز شامـل لولـه گذاری خیابـان کارگـر به طول 380 متر با لوله سایـز 1000، لوله گذاری خیابان شریعـتی 4 به سمـت شریعـتی 5 به طول 350 متر با لوله سایز 1000 و لولـه گذاری در تقاطـع خیابان اطبـا و آذربایـجان بـه طـول 250 متـر بـا لولـه سایـز 400 می باشـد.
تکمیل اقدامات تا یک ماه آینده
خلیلی در ادامه خاطرنشان کرد : در چند نقطه محدود از سطح شهر به رغم برنامه ریزی هایی که انجام داده
بودیم و نیز باوجود تامین تجهیزات لازم ، به دلیل مسائل و مشکلاتی که پیش آمد متاسفانه عملیات اجـرای لولـه گـذاری در این نقـاط مقـدور نشـد کـه امیدواریم با رفع موانع قضایی و حقوقی ، در طی یک ماه آینده این مشکل نیز برطرف شود .
وی نقـاط مذکور را خیابان کـارگر منتـهی به کانال اختر کاویان و خیابان های شریعـتی 4 و 5 که منتهی به دریـا می شـود ، اعلام کرد و با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته ، ابراز امیـدواری کـرد در طـی یـک مـاه آینده اقدامات مرتبط به اتـمام رسیـده و شهروندان بندرانزلی فصـل پاییز را با کمترین آبگرفتگی ها و مشکلات متعاقـب آن ، سپـری کنند .
به نقطه صفر نمی رسیم ولی شرایط مطلوبتری خواهیم داشت
خلیلی در ادامـه این گفتگو با اشاره به برخـورداری از شرایـط بهـتر در زمیـنه آبگرفتـگی ها نسبـت بـه سالهـای گذشـته ، اضـافه کـرد : ما به نسـبت سالـهای گذشته ، شرایـط مطلوبتری داریم بطوریکه در برخی از مناطق که معمـولا دچـار آبگرفتـگی می شدنـد ، از بارندگیـهای اخیـر، گزارش آبگرفتـگی نداشتـیم.
وی افـزود : طبیـعتا در اولیـن بارنـدگی هـای شروع فصل ، به جهـت اینـکه مسیرها مملو از برگ و زباله است ، آبگرفتگی های متعـارف را خواهیم داشت که البـته همه اینها باعث شرمندگی است ، اما ان شاا... در بارندگیـهای بعدی با رفـع این مشکـلات و بـاز بـودن مسیرهـای هـدایت آبـهـای سطـحی شاهـد آبگرفتگی در سطح شهر نخواهیم بود .
خلیلی در پایان، ضمن پوزش و عذرخواهی از همه شهروندان بندرانزلی بابت مشکلات موجود ، متذکر شد : من از همه مردم بابت اقدامات و کارهای عملیاتی ای که باید در سالهای گذشته انجام می شد، و اتفاق نیفتاد، عذرخواهی می کنم .
ما در حال حاضر بخشی از آنها را انجام دادیم و مابقی نیز در تعهد ماست که انجام خواهیم داد .
وی گفت : قطعا در سال جاری در خصوص معضل آبگرفتگی به نقطه صفر نمی رسیم ولی امیدواریم شرایط بهتری را داشته باشیم .
 
تاریخ:
1401/07/18
تعداد بازدید:
87
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal