۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
آغاز نصب تجهیزات تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست
شهردار بندرانزلی از آغاز نصب تجهیزات تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست این شهر خبر داد.

مهدی خلیلی با اعلام این خبر اظهار کرد: ابنیه تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست بندر انزلی در سال گذشته به اتمام رسید و فروردین‌ماه سال جاری، فرایند آگهی مناقصه برگزار و پس از انتخاب پیمانکار، خردادماه سال جاری قرارداد همکاری 28 ماهه امضا شد و پیمانکار از تاریخ انعقاد قرارداد چهار ماه فرصت داشت تا تصفیه‌خانه را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه در سال جاری برای تجهیز و تکمیل تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست 70 میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور در نظر گرفته شد، افزود: تجهیز کارگاه تصفیه‌خانه در محل کارخانه کمپوست توسط پیمانکار انجام شده و اکنون در حال نصب تجهیزات برای اجرای طرح است.

شهردار بندرانزلی خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه شیرابه تا پایان آبان‌ماه افتتاح می‌شود و طبق قرارداد، پیمانکار باید دو سال از آن بهره‌برداری کند و پس از پایان این مدت‌زمان، باید براساس ضمانت‌نامه و استانداردهای موجود، تصفیه‌خانه را به شهرداری تحویل دهد.

خلیلی با بیان اینکه ظرفیت اسمی تصفیه‌خانه شیرابه 25 مترمکعب در روز است، تصریح کرد: با راه‌اندازی تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست، معضلات زیست‌محیطی و کشاورزی ناشی از شیرابه زباله‌ها در روستای خمیران رفع می‌شود.

وی گفت: درحال‌حاضر روزانه 140 تن زباله در بندرانزلی جمع‌آوری و به کارخانه کمپوست منتقل می‌شود که این زباله‌ها در زمان تعطیلات و پیک مسافر به 200 تن نیز می‌رسد.

تاریخ:
1401/08/10
تعداد بازدید:
73
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal