۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
نصب المان کتاب در بندر انزلی
شهردار بندر انزلی گفت: به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، المان کتاب توسط شهرداری تهیه و در مقابل کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) نصب شده است.
مهدی خلیلی اظهار نمود: تهیه و نصب المان کتاب در بندر انزلی، سال‌ها پیش در شورای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان مصوب شده بود. طراحی و ساخت این المان، اوایل سال جاری توسط شهرداری و پیمانکار بخش خصوصی آغاز شد و به تازگی در ضلع جنوبی پارک کودک مقابل کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) نصب شده است.

وی افزود: در طراحی و ساخت این المان، هشت کتاب روی هم و دیوان حافظ و شاهنامه فردوسی بر بالای آن قرار گرفته و ابعاد المان 25 مترمربع است.

شهردار بندرانزلی هدف از ساخت المان کتاب را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی میان نوجوانان و جوانان، آشنایی نسل جدید با شاعران قدیمی و برجسته ایران و زیباسازی سیما و منظر شهری و محیط پارک محله‌ای دانست و خاطرنشان کرد: این المان کتاب توسط کارشناسان فنی شهرداری طراحی شده و ویژگی المان، نو بودن طرح آن است.

خلیلی با بیان اینکه شهرداری برای طراحی، ساخت و نصب المان کتاب حدود 700 میلیون ریال هزینه صرف کرده است، اضافه کرد: رنگ‌آمیزی و تکمیل جزئیات کوچکی از المان کتاب باقی مانده که اوایل شهریورماه سال جاری به اتمام می‌رسد.

تاریخ:
1401/06/01
تعداد بازدید:
103
منبع:
Powered by DorsaPortal