۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تير
تحقق 62 درصدی بودجه شهرداری انزلی
بودجه شهرداری در سال جاری، 370 میلیارد تومان بود و در پایان 9 ماهه امسال 62 درصد آن محقق شده است.


در هشتمین روز از برنامه های گرامیداشت دهه فجر 13 پروژه شهرداری بندرانزلی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

شهردار بندرانزلی در نشست خبری گفت: در شرایط اقتصادی حاضر جامعه، شهرداری بندرانزلی توانسته 62 درصد بودجه خود را محقق سازد و هم اینک هیچ گونه بدهی پرسنلی ندارد. 
 
مهدی خلیلی، شهردار انزلی نیز اظهار کرد: بودجه شهرداری در سال جاری، 370 میلیارد تومان بود و در پایان 9 ماهه امسال 62 درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه معمولا زمان جذب درآمدهای شهرداری در ماه‌های پایانی سال است و امیدواریم مابقی نیز محقق شود، افزود: بخشی هم به عنوان اصلاح و متمم بودجه در شورای شهر داریم که ان شاءالله با مساعدت و کمک اعضای شورا این متمم هم به تصویب برسد که گزارش آن در آینده ارائه می شود.

خلیلی با اشاره به آسفالت ریزی صورت گرفته در انزلی تصریح کرد: در مجموع و طی دو بازه زمانی، 17 هزار تن آسفالت ریزی با ارزش ریالی بالغ بر 27 میلیارد تومان انجام شد.

وی درخصوص محوطه سازی استادیوم شهید پیشگاه هادیان و زمین ورزشی مرحوم قایقران نیز، گفت: با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان اجرای آن آغاز شده و به عنوان یکی از پروژه های خوب و موفق شهرداری در این ایام می تواند قرار بگیرد.

خلیلی با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی امروز جامعه خصوصا برای شهرداری ها شرایط ویژه ایجاد کرده است، گفت: در حال حاضر شهرداری بندر انزلی هیچ‌گونه بدهی پرسنلی ندارد و این یکی از نقاط مثبتی است که در دوره ششم شورای اسلامی شهر اتفاق افتاد.

شهردار بندرانزلی در ادامه با اشاره به چند پروژه عمرانی که در دستور کار قرار دارد، افزود: از جمله این ها بازارچه میوه و تره بار در ضلع غربی بازار ماهی است که دیروز قرارداد آن امضا شد و وارد فاز اجرا خواهیم شد؛ همچنین خانه کشتی که بیش از هفت سال پروژه آن راکد مانده و انجام مطالعات احداث هتل در انتهای خیابان پاسداران از جمله پروژه هایی است که در ماه‌های ابتدایی سال آینده انجام آنها آغاز می شود.

وی با اشاره به بهسازی و بازآفرینی خیابان سپه، تاکید کرد: طبق بررسی های صورت گرفته اعتبار مورد نیاز این پروژه بالغ بر هشت میلیارد تومان برآورد شده است.

خلیلی از افتتاح اولین مرکز معاینه فنی اواخر سال گذشته در شرق شهرستان خبر داد و گفت: دومین مرکز معاینه فنی امروز در سنگاچین در غرب انزلی به بهره برداری رسید.

وی به یکی از پروژه های حائز اهمیت شهرستان اشاره و تصریح کرد: بالغ بر 10 میلیارد تومان برای تصفیه خانه شیرابه کارخانه کمپوست اختصاص پیدا کرد و هم اکنون تصفیه خانه شیرابه وارد مدار شده و در حال آبگیری است و امیدواریم قبل از فصل کشاورزی وارد فاز تبدیل شیرابه به آب کشاورزی شود.

 
تاریخ:
1401/11/19
تعداد بازدید:
334
منبع:
Powered by DorsaPortal