۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تير
دوره چهارم جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی
چهارمین دوره جشنواره لاله های تالابی در مرداد سال 1397 در طرح سالمسازی دریای بندرانزلی برگزار شد.

چهارمین دوره جشنواره لاله های تالابی در مرداد سال 1397 در طرح سالمسازی دریای بندرانزلی برگزار شد. چهارمین دوره جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی در قالب جشن های ، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری، ورزشی، گردشگری و محیط زیستی و مراسم افتتاحیه این جشنواره روز سه شنبه سی مرداد 97  در محل برگزاری این جشنواره برگزار شد.

حسن پورقربان شهردار وقت بندرانزلی در آغاز چهارمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندرانزلی گفت: چهارمین جشنواره گلدهی لاله ‌ های تالابی با هدف احیای تالاب انزلی در محیطی متفاوت از نظر مکانی در حالی برگزار می شود که برای رسیدن به هدف جشنواره نیازمند حمایت همه مردم و کمک مسئولین هستیم تا بار دیگر تالاب انزلی مهد زیبای این منطقه و حتی کشور شود.

وی ادامه داد: این جشنواره با حمایت شورای اسلامی شهر انزلی،فرمانداری و ادارات و سازمان ‌ های فرهنگی از 30مرداد تا 8 شهریورماه برگزار خواهد شد.

شهردار انزلی افزود: تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و حتی جهانی است و باید حفاظت و احیاء شود تا صدای تالاب را دوباره بشنویم.

پور قربان خاطرنشان کرد: شهر انزلی یک شهر ساحلی، توریستی و گردشگری است و با برنامه ‌ ریزی و با کمک تیم جایکاه تا پایان سال، محلی را در زیر پل ولایت انزلی به عنوان محل گردشگری و معرف گیاهان آبزی تالاب و منطقه احداث کنیم تا کمک بیشتری برای شناسایی تالاب انزلی صورت گیرد. همچنین با استفاده از ظرفیتهای استخرهای گم شده در منطقه قاضیان شهر انزلی،سوئیتهای شناوری را توسط بخش خصوصی در حال طراحی هستیم که به حمایت از گردشگران برای استفاده از ظرفیتهای طبیعی و مواهب الهی کمک می کند.

وی ادامه داد: در اختیار داشتن 9کیلومتر از سواحل و وجود جاروپ ساحلی برای حفاظت از محیط دریایی نیز در راستای حفظ و نگهداری رودخانه ها و احیاء تالابها و منابع دریایی است که امیدواریم با کمک مردم و مسئولین بتوانیم در حفظ و احیاء تالاب کوشا باشیم.

شهردار انزلی متذکر شد: هدف اصلی این جشنواره این است که صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم زیرا تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.

حامد سمیعی درباره چهارمین دوره جشنواره در جمع خبرنگاران گفت: این جشنواره در 4 محور فرهنگی و هنری، گردشگری، ورزشی و محیط زیستی فعالیت می کند و یکی از مهمترین محورهای آن، برگزاری مجموعه جشنواره های فرهنگی و ورزشی در قالب رویدادی بزرگ در راستای رویکرد مثبتی برای جذب گردشگران است.

سمیعی با بیان اینکه این رویداد تنها به دنبال اهداف محیط زیستی نیست، گفت: یکی دیگر از اهداف این جشنواره برندسازی برای شهر انزلی، جذب گردشگر و برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی جهت پر کردن اوقات فراغت شهروندان و گردشگران است.

وی با تاکید بر اینکه اعضا و کارگروه های جشنواره نباید تفکرات اقتصادی از این رویداد داشته باشند، تاکید کرد: باید از تمام توان و داشته های خود استفاده کنیم و هزینه ها را کاهش دهیم.

دبیر جشنواره گلدهی لاله های تالابی با بیان اینکه در تلاش برای تبدیل بندرانزلی به شهر جشنواره ها هستیم، یادآور شد: تلاش می کنیم تا جشنواره های فصلی در این شهر برگزار و جشنواره گلدهی لاله های تالابی در قالب رویدادهای مختلف و موثر در تمام فصل تابستان فعالیت کند.

وی با اشاره به محدودیت منابع مالی شهرداری، خاطرنشان کرد: باید با ایجاد منابع کسب درآمدهای پایدار برای جشنواره، به گونه ای برنامه ریزی شود که هزینه کرد توسط شهرداری کاهش یابد.

اختتامیه این جشنواره در تاریخ 9 شهریور 97 در طرح سالمسازی دریا با حضور بیش از 8 هزار نفربرگزار شد.

 
تاریخ:
1400/11/09
تعداد بازدید:
907
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal