۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ بهمن
وظیفه اصلی ما تعمیر و نگهداری کلیه ماشین آلات شهرداری است
رییس اداره ماشین آلات شهرداری بندرانزلی در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه انزلی فردا با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بخش های مختلف شهرداری با این اداره ، اظهار داشت : وظیفه اصلی ما تعمیر و نگهداری کلیه ماشین آلات شهرداری است .
از آنجاییکه ماشین آلات به عنوان مهمترین سرمایه ها و بازوی عملیاتی شهرداری ها محسوب می شود ، نگهداری و آماده به کار بودن آنها تاثیر مستقیم در ارائه خدمات بهتر به شهروندان خواهد داشت .
 
رییس اداره ماشین آلات شهرداری بندرانزلی در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه انزلی فردا با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بخش های مختلف شهرداری با این اداره ، اظهار داشت : وظیفه اصلی ما تعمیر و نگهداری کلیه ماشین آلات شهرداری است .
مجتبی عابدپور توضیح داد : این اداره دارای 105 دستگاه انواع خودرو و ماشین آلات ( به جز خودروهای آتش نشانی) است و همه آنها هر روز ، پس از اتمام کار باید جهت سرویس و آماده سازی و تامین سوخت به این اداره منتقل شوند تا صبح روز بعد ادارات و واحدهای مختلف شهرداری برای انجام کار با مشکلی مواجه نشوند . ( تعمیرات خودروهای آتش نشانی نیز برعهده اداره ماشین آلات است )
وی با تاکید بر اهمیت اقدامات این اداره ، بطوریکه در صورت عدم وجود آن ، 90 درصد فعالیتهای شهرداری با مشکل مواجه می شود ، تصریح کرد : خودروها و ماشین آلات این اداره شامل خودروی سواری ، نیسان ، وانت ، خاور ، کمپرسی ، ماشین آلات راهسازی ، لودر ، گریدر ، غلطک ویبره ، غلطک دستی آسفالت ، فنیشر ، بیل مکانیکی ، 5 دستگاه بابکت ، چند دستگاه برای لکه گیری آسفالت و لوله گذاری ، کاتر و ... است.
همچنین این اداره دارای خودروی ون بوده که برای اعزام اعضای تیم های باشگاهی شهرداری انزلی به مسابقات استانی و کشوری در اختیار آنها قرار می گیرد .
وی سپس با بیان اینکه واحدهای عمران و امانی نواحی یک و دو ، بیشترین ارتباط را با ما دارند ، افزود : برنامه ریزی درخصوص ماشین های راهسازی با واحد عمران شهرداری است و این ماشین آلات ، هر روز از این اداره به مکان های مدنظر واحد عمران حرکت و اقدام به فعالیت می کنند.
خریداری چند دستگاه ماشین آلات جدید
عابدپور در ادامه با اشاره به اینکه مسئولیت هماهنگی و درخواست خرید ماشین آلات جدید بر عهده ماست ، اظهار داشت : جدیدا با حمایت شهردار بندرانزلی موفق به خرید دو دستگاه غلطک دستی جهت لکه گیری آسفالت برای نواحی یک و دو ، یک تراکتور برای اتصال به دستگاه ساحل روب جهت نظافت ساحل با هزینه چهارصد میلیون تومان ( تا سال قبل تراکتور را اجاره می کردیم که شهرداری مشمول هزینه های زیادی در این خصوص می شد ) و یک دستگاه بیل بکهو با هزینه یک میلیارد و سیصد میلیون تومان شدیم .
وی سپس با بیان اینکه در صورتی که با برف سنگینی مواجه شویم ، ممکن است به دلیل قدیمی بودن ماشین آلات با مشکل مواجه شویم ، یادآور شد : نیاز داریم چند دستگاه دیگر از قبیل مینی لودر به ناوگان ما اضافه شود .
وی همچنین با اشاره به قدیمی بودن بسیاری از ماشین آلات شهرداری ، اضافه کرد : در صورت تامین بودجه می توانیم نسبت به خریداری و نوسازی ناوگان ماشین آلات خود اقدام کنیم .
رییس اداره ماشین آلات شهرداری بندرانزلی ، میزان اعتبار پیش بینی شده برای نوسازی ماشین آلات شهرداری را حداقل یکصد میلیارد تومان اعلام کرد .
در حال حاضر شهرداری هیچ دستگاهی را اجاره نمی کند
وی در ادامه این گفتگو با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر شهرداری هیچ دستگاهی را اجاره نمی کند ، تصریح کرد : هم اکنون شهرداری انزلی تنها یک دستگاه کشنده را اجاره می کند (یک کشنده و دو سیمی تریلر داریم فقط یک کشنده را اجاره می کنیم) و نیز یک داف کمپرسی برای کارهای عمرانی ( شش دستگاه داریم ، این یک دستگاه را فقط برای جایگزین کردن در صورت نیاز اجاره می کنیم ) .
عابدپور به آبیاری فضای سبز شهری نیز اشاره کرد و متذکر شد : آبیاری فضای سبز در تابستان نیز برعهده این اداره است . ماشین ها را به تانکر آب مجهز می کنیم ( هفت تانکر آب داریم ) و به صورت 24 ساعته درخصوص آبیاری فضای سبز شهری اقدام می کنیم .
انتقال زباله ها به کارخانه کمپوست
وی همچنین اظهار داشت : اداره ماشین آلات درخصوص انتقال زباله های شهری به کارخانه کمپوست خمیران انزلی اقدام می کند .
وی اضافه کرد : زباله هایی که هر شب توسط شرکت سبزیور جمع آوری می شود ، شبانه به ایستگاه انتقال زباله ، حمل و در آن جا تخلیه می شود . ما نیز طی سه سرویس توسط سیمی تریلر آنها را به کارخانه کمپوست منتقل می کنیم .
وی گفت : اگر ما بخواهیم مستقیما زباله ها را به کارخانه کمپوست منتقل کنیم نیاز به حدود 70 سرویس روزانه داریم که با توجه به عبور از مسیر چند روستا و آلودگی مسیر ، ممکن است تبعات اجتماعی به دنبال داشته باشد ، به همین دلیل بصورت شبانه از محل ایستگاه انتقال زباله و طی سه سرویس این کار انجام می شود .
پاسخ به درخواست های مردمی عابدپور در ادامه این 
گفتگو با بیان اینکه ما به درخواست های همشهریان مان
در خصوص نیاز به ماشین آلات نیز پاسخ می دهیم ، خاطرنشان کرد : درصورتیکه مردم برای کارهای عمرانی و تسطیح کردن زمین خود ، نیاز به دستگاهی داشته باشند و یا نیاز به تانکر آب داشته باشند ، می توانند طی نامه ای به شهردار و یا معاونت های شهرداری ، درخواست خود را مطرح کنند ، سپس این درخواست به ما ارجاع شده و ما نیز کارشناسی را به محل موردنظر اعزام می کنیم تا نوع دستگاه و مدت زمان آن را تخمین زده ، و پس از محاسبه میزان اجاره ، به واحد درآمد اعلام قیمت می کنیم . پس از پرداخت مبلغ مورد نظر توسط درخواست کننده به واحد درآمد ، سرویس دهی و ارائه خدمات موردنظر ارائه می شود.
وی در خاتمه این گفتگوی اختصاصی با بیان اینکه حدود 70 نفر پرسنل به همراه راننده در این اداره مشغول به فعالیت هستند ، یادآور شد : همکاران ما در بخش های مختلف تعمیرات موتور ، صافکاری ، باطری سازی ، پنجر گیری ، مکانیکی ، سوخت رسانی با ماشین های سیار و ... اقدام به فعالیت می کنند .
تاریخ:
1401/10/24
تعداد بازدید:
52
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal